MHP Mersin'den ilk açıklama

MHP Mersin'den ilk açıklama

MHP Mersin İl Başkanılığına atanan yeni başkan Av. Atsız Afşin yılmaz basın açıklaması yaptı.

Türk milliyetçiliğinin iktidar olma yürüyüşü, büyük bir mücadele, emek, gözyaşı ve şehit kanlarıyla bedel ödenerek bugünlere kadar taşınmıştır.

Bu mücadelede Türk Milliyetçiliğinin yerel iktidar olması sürecindeki büyük emeği nedeniyle, son üç yıldır Mersin İl Başkanlığı yapan Sebahattin Kılıç Beyefendi’ye teşekkür ederim.

Genel Başkanımız, Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi “Davamızda kişilerin değeri makamla değil, davaya hizmeti ve ülkücü duruşuyla ölçülür.”

Sebahattin Bey’in şahsında bugüne kadar emeği geçen, temsil makamında bulunmuş, sonrasında da bir nefer gibi mücadeleye devam etmiş, bütün dava büyüklerimizi de bir kere daha şükranla anıyorum.

Ben bu hareketin ilk il başkanı değilim. Son il başkanı da olmayacağım. Türk milletine hizmet mücadelesinde temsil makamına ülkücüler gelir ve giderler; bu bayrak hep daha yükseğe taşınarak hesap gününün geleceği unutulmadan bu kutsal hizmet sürer gider. Bizler de bu kutlu zincirin bir halkası olmaktan sonsuz şeref duyuyoruz.

Değerli Ülküdaşlarım,

Liderimiz Sayın Dr.Devlet Bahçeli’nin bütün uyarılarına rağmen, AKP hükümeti bir açılım süreci başlatmış, yanlış stratejilerle ülkemizi yalnızlaştırmış, ülkemiz bir terör sarmalına sürüklenmiş, 15 Temmuz’da bir kalkışmaya maruz kalmış, içeriden ve dışarıdan kuşatılmaya çalışılmıştır.

MHP çözüm süreci boyunca yerinde ikazlarını yapmış, terörle mücadelede ise Türk Devleti’nin yanında dimdik durmuştur.

Geçmişte nasıl Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve sonra Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in önderliğinde Türk Milleti’ni yok etme gayretleri boşa çıkarılmış ise bugün de Türk Milliyetçileri Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli önderliğinde bu kuşatmayı kıracak ve bu bunalımı zafere dönüştürecektir.

Şirazesinden çıkan Türk devlet geleneğini yeniden yerine oturtabilmek için, Sayın Genel Başkanımız önemli bir hamle yapmıştır. Siyaseti yakından takip edenler, dünü hatırlayanlar bilirler ki Sayın Genel Başkanımızın insiyatif aldığı her krizde Türk Devleti ve Türk demokrasisi kazanmıştır.

1999 koalisyonu böyledir. 2002 seçimleri böyledir. 367 krizi böyledir. Bugün de böyle bir dönemdeyiz. Liderimiz bugüne kadar hep haklı çıktı.

Bölücü terör örgütüne meşruiyet kazandırma çalışmaları, çoklu etnik temelli bir anlayıştan, kurucu iradenin ortaya koyduğu “Milli Devlet, Tek Millet” anlayışına dönebilmek, milli kadroları iktidara getirmek ancak Liderimizin bugünkü stratejisi ile mümkündür.

Sayın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu ilkeli, milli menfaatleri ön planda tutan sorumlu siyaseti ana ilke olarak benimsiyoruz.

Çalışmalarımızda,Teşkilatımız ile belediyelerimiz arasındaki iletişim kanallarını geliştirmek; vatandaşın günlük hayatına doğrudan dokunan projeler üretmek temel gündemimiz olacaktır.

İletişim kanallarının doğru ve sağlıklı işlemesi, Mersin’in sorunlarına, burada, Mersin’de çözümler bulunması teşkilatımız ve başkanlarımız arasında eş güdüm sağlayacak, sinerji sağlayacak ve partimizi daha başarılı kılacaktır.

Değerli dava arkadaşlarım, ben ve yönetimim siyasetin ana öğesinin halk olduğunu düşünerek, halkın içinde olmadığı bir siyasete asla inanmıyoruz. Bizler, halkın sesine ve içtenliğine inanıyoruz. Halkın birleştirici gücüyle herkesin eşit, özgür ve mutlu olacağı, hakça bir düzen kurulabileceğine inanıyoruz.

Ben ve yönetimim kentiyle, kimliğiyle, kültürüyle, ülkesiyle barışık, kendisini değil kentini, Mersin’i düşünen yönetim olmaya çalışacağız.

Bizim yönetimimizde,  üyelerinden idarecilerine kadar, bütün fertlerine, temsilleri oranında sorumluluk verilecek, yedisinden yetmişine herkes elini yüreğini bu kutlu davanın altına koyacaktır.

Bizim yönetimimizde karşılıklı güven ve sorumluluk duygusunu esas alan, her türlü başarısızlıkta ise hesap veren bir yapı olacaktır.

Bizim yönetimimizde ulaşılması güç İl Başkanlığı algısını yıkmak ve Mersin’de MHP’yi yeniden coşkulu ve heyecan dolu, iktidar hedefli birinci parti haline getirmek olacaktır. 

Üzerine basa basa söylüyorum;  hiç kimsenin kişisel çıkar ve ikbalinin bir parçası olmayacağız, sadece ve sadece davamıza ve milletimize hizmet edeceğiz.

Bizim yönetimimizde dargınlıkları, küskünlükleri, çekişmeleri bir tarafa bırakacağız, fitneye karşı duracağız.  Kötü sözleri hiç dinlemeden muhatabına iade edeceğiz. 

Bizim hedefimiz, Mersin’i kazanmakla beraber, insanımızı kazanmak, gönülleri kazanmak, hizmet üretmek, iş üretmek, değer üretmek olacaktır.

Değerli dava arkadaşlarım "ben" yok "biz" vardır. Davamızın zaferi, ülkenin birliği, beraberliği ve geleceği vardır. MHP buna omuz verenlerin partisidir. Bu dava, bunun yükünü çekenlerin davasıdır.

Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına, hepinize bu davetimize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Desteğinizi ve dualarınızı bekliyorum.

Hepinize saygılarımı sunuyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.