MHP MERSİN'DEN NET MESAJ: “ÖLECEĞİZ, DÖNMEYECEĞİZ”

MHP MERSİN'DEN NET MESAJ: “ÖLECEĞİZ, DÖNMEYECEĞİZ”

Gölgeli’den kongre öncesi net mesaj:

“ÖLECEĞİZ, DÖNMEYECEĞİZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Liderimizin İradesi, İrademizdir” isimli istişare toplantısında konuşan İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP’yi ayrıştırmak isteyenlere seslendi: “Yolumuz Hak yoludur, bu yolda gerekirse öleceğiz ama dönmeyeceğiz. Onları bu sokaklarda var etmeyeceğiz…”

 Kongre öncesinde birlik gösterisi

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı tarafından 1 Ekim 2017 Pazar günü düzenlenecek Olağan Kongre öncesinde bir istişare toplantısı düzenlendi. “Liderimizin İradesi, İrademizdir” isimli istişare toplantısına Mersin merkez ilçeler il delegeleri, MHP Kadın Kolları Başkanlığı, Ülkücü İşçiler Mersin İl Başkanlığı, Taş Medreseliler, ilçe teşkilatları Milliyetçi Hareket Partisi mensupları katıldı. Kongre öncesinde sergilenen tabloyla Milliyetçi Hareket Partisi’nin Mersin’de yakaladığı birlik ve beraberliğin muhaliflere örnek olması temennisinde bulunuldu.

“Başbuğ Türkeş ve Lider Bahçeli’nin evlatlarıyız”

İstişare toplantısında yaptığı konuşmaya Başbuğ Alparslan Türkeş ve tüm ülkücü şehitleri rahmetle anarak başlayan MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, geçmişten bugüne kadar ülkücü harekete ömrünü adayan herkese minnetlerini sunarken, Milliyetçi Hareket Partisi’ni ayrıştırmak isteyenlere de sert bir dille seslendi. “Bizler, hayatında hiçbir kırık, bir bozukluk olmadan vatan ve millet için mücadele etmiş, Allah’ın davası için mücadele etmiş, 5 bin evladını bu davada kurban vermiş bir Başbuğ’un evlatları olarak bugün buradayız. Böyle bir inanmışlık mücadelesi vererek bugünlere gelmiş bir davanın neferi olmaktan gurur duyuyoruz. 5 bin şehidimizin, binlerce ağabeyimizin emekleriyle bugünlere gelen bir hareketin mensubu olmanın onurunu yaşıyoruz. Biz onların hayalleriyle, umutlarıyla büyüdük. Onların kanlarıyla, canlarıyla suladığı bu davada büyüdük. Hayatının hiçbir döneminde ‘Acılar çektim, tabutluklarda işkenceler gördüm, benim tırnaklarım söküldü’ deyip bir köşeye oturmayan bir Bağbuğ’un evladı olmaktan da gurur duyuyoruz” sözleriyle Başbuğ Türkeş’e olan şükranlarını sunan Gölgeli, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye sadakatini de şu sözlerle ifade etti:

“Bizler, Başbuğ’un yanında, yanı başında onunla mücadele eden Devlet Bahçeli’nin de evlatlarıyız. 68 yıllık bir ömür, 48 yılı hiç şaşmadan, hiç ihanete uğramadan, hiçbir gün geri dönmeyi bile düşünmeden başbuğmuzun yanında mücadele etmiş, bütün dünyalıklardan, bütün ikbalinden, servetlerden, maldan, mülkten kendini mahrum bırakarak ömrünü davamıza adamış, 20 yıldır MHP’nin onurlu ve şerefli bir şekilde genel başkanlığını yapmış bir liderin evlatlarıyız”

“Tek ihanet tüm doğruları götürür”

Ömrünü Milliyetçi Hareket Partisi’ne adayan Lider Devlet Bahçeli’nin karşısına muhalif olarak çıkanlara geçmişi hatırlatan Gölgeli, muhalif kanadı ihanetle suçladı. Gölgeli, “Şimdi o şerefli genel başkana laf söyleyenlere bir bakalım. Söğütözü kongresini hatırlayın. O zaman alınan kararda bu davanın kurucusu, bu davaya ömrünü adayan Başbuğ Alparslan Türkeş’siz bir Milliyetçi Hareket Partisi. Bunu bile düşünebiliyorlardı. Peki kapıyı kırıp içeri girdiğinde, oyunu bozduğunda yanında kim vardı? Hareketimizin Lideri Devlet Bahçeli vardı. Dün Aydınlık gazetesinde Doğu Perinçek denen şahıs ülkücü ağabeylerimizi tek tek hedef gösterip, bu ağabeylerimizin ertesi gün şehit olduğunu kim unuttu? Ne oldu şimdi de o Aydınlık Gazetesi’ne, o Doğu Perinçek’in televizyonuna çıkıp da hareketin liderine dil uzatıyorsunuz? Hem de elinde ülkücü kanı olan Doğu Perinçek’in kanalında nasıl bir ihanete kendinizi teslim edebilirsiniz? Ne oldu Namık Kemal Zeybek ne oldu? Rahmetli Başbuğ cezaevinden çıktığında siz hangi partilerdeydiniz? Kimlerin eteğini öpüyordunuz? Başbuğ’u kim karşıladı? Şimdi utanmadan ülkücü katili Perinçek’in televizyonunda Başbuğ’un en zor zamanlarında bile yanında olan ve bu davaya bir ömür adamış liderimize laf söylüyorsunuz. Sınavlarda 4 yanlış 1 doğruyu götürür, ama ülkücü harekette tek ihanet tüm doğruları götürür. Siz o doğruları götürdünüz” diye seslendi.

“Onları bu sokaklarda var etmeyeceğiz”

MHP Lideri Bahçeli’nin dava sadakatinin tartışmaya bile açılamayacağını kaydederek muhalif kanada “Ne zaman ülkücü oldunuz” sorusunu yönelten Gölgeli, “Mersin’de bunlara geçit vermeyecek bir yönetim olacak. Onları bu sokaklarda var etmeyeceğiz” dedi.

Gölgeli, “7 Haziran’dan sonra Anap’ta, Doğruyol’da Ak Parti’nin kuruculuğunu yapan topuklu takunyalı var ya, diyorlar ya bizi Başbuğ gönderdi... Başbuğ nereye gönderdi sizi? Anap’a mı, Doğruyol’a mı gönderdi? Hangi partiye gönderdi? Bunlar Başbuğ’un sözünü çabuk unutmuşlar. Başbuğ Türkeş diyor ki; Ülkücülük Milliyetçi Hareket Partisi’nde olur. Milliyetçi Hareket Partisi’nin dışında ülkücülük olmaz. Bunu biz demiyoruz. İnandığımız, evladı olmaktan gurur duyduğumuz Başbuğ Türkeş diyor. Dün onun karşısında olanlar, dün ona muhalefet eden topuklu takunyalılar bugün Milliyetçi Hareket Partisi’nin bilge liderinin karşısındalar. Dünkü oyunlarını 7 Haziran’dan sonra devam ettiriyorlar. 80 darbesi, 90’lı yıllar ve öncesindeki ayrışmalar ve bu ayrışmalarla Milliyetçi Hareket Partisi’ni ele geçiremeyenler, partimizin bu ülkenin sigortası olduğunu idrak edemeyenler bugün Milliyetçi Hareket Partisi’ni ele geçirelim ve biz yönetelim istiyorlar. Hadi oradan. Siz kimsiniz? Siz ne zaman ülkücü oldunuz da Milliyetçi Hareket Partisi’nin başına geçmeye çalışıyorsunuz? İşte Mersin’de bunlara geçit vermeyecek bir yönetim olacak. Onları bu sokaklarda var etmeyeceğiz. Ülkücülerin ayarını bozmak için uğraşacaklar ama başaramayacaklar. Kimse kusura bakmasın, bu saatten sonra acı çeken, çile çeken taraf ülkücüler olmayacak” şeklinde konuştu.

“Biz bu yoldan dönersek, namus bize ar olsun”

Böyle bir ortamda ömrünü davaya vakfetmiş, hayatının her dönümünde ülkücü iradeyi savunmuş lider Dr. Devlet Bahçeli’nin yanında ve izinde olmaktan onur ve şeref duyduklarını yineleyen Gölgeli, 1 Ekim’de yapılacak kongrenin ise Mersin’de bir milat olacağını kaydetti. Gölgeli sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Devlet Bahçeli’nin fikir ve ideolojisini, yani Başbuğ Alparslan Türkeş’in, yani Mustafa Kemal Atatürk’ün fikir ve ideolojisini yaşayacağız ve yaşatacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Buna yemin ediyor, şeref sözü veriyoruz. Yenice’den Anamur’a kadar ülkücü hareketin basmadığı toprak, gitmediği köy, sıkmadığı el kalmayacak. Bu fikri, bu ideolojiyi kapı kapı dolaşıp, herkesin kafasına nakış nakış işleyeceğiz. 1 Ekim’de gerçekleşecek kongremizde, eşimizle, dostumuzla, arkadaşlarımızla, bütün ülkücüler öyle bir birliktelik sağlayacak ki, ülkücü hareketin bitmediğini bilmelerine rağmen böyle bir manzarayla bizleri ayrıştırmak isteyenler, cevaplarını Mersin Kongresi’nde alacaklar. Ülkücü hareketin bitmesini her şeyden çok isteyenlere şunu diyoruz; bu hareketin bitmemesi için gece uyumadan, gündüz yorulmadan yürüyeceğiz. Yolumuz Hak yoludur, bu yolda, bu davada gerekirse öleceğiz ama dönmeyeceğiz. Yastığımız mezar taşı, yorganımız kan olsun. Biz bu yoldan dönersek, namus bize ar olsun”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.