MHP O İLDE TÜM TEŞKİLATLARINI KAPATTI !

MHP O İLDE TÜM TEŞKİLATLARINI KAPATTI !

MHP Bilecik İl Başkanı Sabri Eraslan, MHP Genel Merkezi tarafından il ve ilçe teşkilatının kapatıldığını bildirdi.Eraslan, parti binasında düzenlediği...

MHP Bilecik İl Başkanı Sabri Eraslan, MHP Genel Merkezi tarafından il ve ilçe teşkilatının kapatıldığını bildirdi.

Eraslan, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından Bilecik il ve merkez ilçe teşkilatlarının kapatılarak yeniden görevlendirme yapılacağını belirterek, yaşananların MHP'ye zarar vereceğini savundu.

MHP'de temel amacın insan odaklı, seviyeli, ilkeli, dürüst bir siyaset ile adaleti esas alan bir yönetim anlayışını tesis etmek olduğunu belirten Eraslan, şunları kaydetti: "Bize ulaşan bilgiler neticesinde görevi bırakıyoruz. Bilecik İl Teşkilatı olarak girdiğimiz bütün seçimlerden başarıyla çıktık. Bugün itibarıyla görevi, aynı zamanda borçsuz bir parti bırakıyoruz. Buralar, partiye gönül verenlerin malıdır. MHP'nin atama il başkanı değilim. Yönetim kurulu kararıyla yapılan il başkanıyım. Biz bu davaya il başkanı olmak için girmedik. Üzerimize ne vazife düştüyse hakkınca yaptık. MHP tüzüğü bize ne yetki verdi ise onu yaptık. Biz il yönetim kurulu olarak görevden alınmıyoruz. Genel Merkezimizin Bilecik il ve ilçe teşkilatını kapatıyor. Kapattıktan sonra hemen akabinde ilçe kongrelerine kadar bir görevlendirme yapıyor. Hepimiz bu davanın neferiyiz. İl başkanlığından alınıyoruz ama partimizi terk etmiyoruz. Üye olarak çalışacağız. Eskiden olduğu gibi bundan sonra da MHP'nin başarısı için mücadeleye devam edeceğiz." Basın toplantısında MHP il genel ve belediye meclis üyeleri hazır bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum