MHP Samsun İl Başkanı Kandıra Basın Bayramını Kutladı

MHP Samsun İl Başkanı Kandıra Basın Bayramını Kutladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Osman Kandıra, Türkiye'nin 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutladığı bir basın açıklaması yayınladı.

"Basın bayramınız kutlu olsun!" diye sözlerine başlayan Başkan Kandıra, “Bugün, 24 Temmuz, demokrasinin temel taşlarından biri olan özgür basınının korunması ve geliştirilmesinin önemini anıyoruz. Türkiye'de sansürün kaldırılışının 114. yıldönümünde, bu değerli günü kutluyoruz.  Basın, demokratik bir toplumun en önemli parçalarından biridir. İlkeli ve tarafsız haber yayıncılığı, bilgiye erişim hakkını, toplumun bilinçlenmesini ve bireylerin özgür iradelerini kullanabilmesini sağlar. Bu nedenle, Basın Bayramı sadece medya organlarını ve gazetecileri değil, aynı zamanda tüm toplumu ilgilendiren ve kutlaması gereken bir gündür.

Gazetecilik mesleği, her zaman zorluklara rağmen, insanların doğru ve tarafsız bilgiye erişim hakkını korumak adına cesaretle hareket etmelidir. Gazetecilerin, baskılara karşı dik durarak, özgürce haber yapma hakkını kullanmaları, demokrasinin yaşaması ve toplumun gelişmesi için hayati öneme sahiptir.

Bu anlamlı günde, gazetecilik mesleğinin kutsallığını ve önemini bir kez daha anımsıyoruz. Gazeteciliği bir halk hizmeti olarak gören, mesleki etik değerlere sadık kalarak, halkın bilgiye erişim hakkını koruyan tüm gazetecilere teşekkürlerimizi sunarız. Her türlü zorluğa ve baskıya rağmen mesleklerini layıkıyla yerine getiren gazetecilerin cesaret ve kararlılığını selamlıyoruz.

Son olarak, basın özgürlüğünün demokrasinin vazgeçilmez bir parçası olduğunu hatırlatır, bu önemli gün vesilesiyle basın özgürlüğünün ve etik gazeteciliğin korunmasının önemini vurgularız. Bu bayramın, toplumun daha iyi bir anlayışa ve daha güçlü bir demokrasiye ulaşmasına yardımcı olmasını umarız. Herkesin 24 Temmuz Basın Bayramı kutlu olsun.” dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.