MHP Samsun Teşkilatı Depremzedelerle iftarda Buluştu

MHP Samsun Teşkilatı Depremzedelerle iftarda Buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli'nin talimatıyla depremden etkilenen ve depremzedeleri misafir eden illerde “Bereket Sofrasında Gönül Birliği” adlı iftar programı başlatıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, depremden etkilenen illerde ve depremzedelere ev sahipliği yapan şehirlerde “Bereket Sofrasında Gönül Birliği” adlı Ramazan programını başlatmıştı.

MHP Samsun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen program, depremzedelerin katılımıyla Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleşti. İftar programına MHP Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin Yılık, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin EDİS, Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan YAŞAR ve Türk Vakfı Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. Mustafa Çağatay Tufan katıldı.

İftar programı, Kur'an-ı Kerim'in okunması ve depremde hayatını kaybedenler için dua edilmesiyle başladı. MHP Samsun İl Başkanı Osman Kandıra yaptığı açılış konuşmasında, sadece depremzedeleri davet ettiklerini, her siyasi görüşten insanın orucunu rahatça açabilmesi için salona parti bayrağı bile asmadıklarını vurguladı.

Birlik olduğumuz sürece millet olarak çok güçlü olabiliriz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, deprem ve sellerde hayatını kaybedenler için başsağlığı dileklerini ilederek, yaralıların acil şifalarını diledi. MHP'nin felaketin en başından beri örgütleri, kadın ve gençlik kanatlarıyla halkın yanında olduğunu, depremden etkilenen bölgelerdeki halkı desteklemeye devam ettiğini vurguladı. MHP'nin özel ihtiyaçları olanlar da dahil olmak üzere her zaman halkın yanında olduğunu, halk arasındaki birlik ve beraberliğin ülkeyi güçlü kılabileceğini sözlerine ekledi. Yılık, sözlerini şöyle tamamladı: "Ramazan samimiyet, paylaşım ve sevgi ile ilgilidir. Birbirimize olan sevgi ve hassasiyetimizle, bu mübarek ayın amacına ulaşabiliriz. Unutmayın ki birlik olduğumuz sürece millet olarak çok güçlü olabiliriz. Allah bize bütün zorlukların üstesinden birlik yoluyla gelme imkânı nasip etsin, inşaallah." 

İftar programı sonrasında MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık ve diğer katılımcılar depremzede vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti ve taleplerini dinledi. Ayrıca, depremzede vatandaşlara gıda ve giyim yardımı dağıtıldı.

Editör yorumu:

Bu gibi programlar toplumsal dayanışma ve birlik ruhunun güçlenmesi açısından önemlidir. Deprem gibi felaket zamanlarında bir araya gelmek ve birbirlerine yardım etmek, insanları siyasi farklılıkların ötesinde ortak bir amaç etrafında birleştirir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) konuk şehirlerdeki ve depremzede şehirlerdeki depremzedeler için düzenlediği 'Bereket Sofrasında Gönül Birliği' iftar programı katılımcılardan takdir topladı. Konuşmalarda pankart veya bayrakların sergilenmediği, siyasi mesajların iletilmediği etkinlik iyi organize edildi ve iftar yemeği katılımcıları memnun etti.

MHP'nin Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Vekili Dr. Pelin Yılık'ın mütevazı tavır ve insanlara yönelik ilgisi, MHP'nin yeni Samsun İl Başkanı Osman Kandıra'nın katılımcılara karşı nazik tutumu, eski MHP milletvekili Hüseyin Edis'in salondaki insanlarla etkileşimi ve dostane tutumu MHP'nin itibarına katkı sağladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.