MHP Sarıçam'da Kızılelma güven tazeledi

MHP Sarıçam'da Kızılelma güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıçam İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede MHP Genel Merkezi tarafından bir süre önce ilçe başkanlığına atanan Mustafa Kızılelma, karşısındaki adayı açık ara farkla mağlup etti.

"TÜRK SİYASETİNDE TEK"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'tek liste' kararına karşın MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızıelma'nın karşısına aday çıkmasına rağmen Kızılelma, Sarıçam'da 'Devlet sözü'nün üzerine söz söylenmeyeceğini bir kez daha hafızalara kazıyarak kongreyi açık ara farkla kazandı. Kongrede güven tazeleyen Başkan Kızılelma, konuşmasında MHP ve Devlet Bahçeli'nin Türk siyasetinde tek olduğunu vurguladı.

"HEDEFLERİ TÜRK MİLLİYETÇİLERİ"

MHP Sarıçam İlçe 12. Olağan Kongresi'nde konuşan Başkan Kızılelma, Milliyetçi Hareket Partisi'nin içerisinde bulunduğu durumu "Türk milletini hedef alanlar bin bir farklı suret ve sıfatla her türlü hesaplar içerisindedir. Dost da düşman da bilmektedir ki, Türk Milliyetçileri teslim alınmadan Türk Milleti yok edilemez. Bunun için, Milletimizi ahtapot gibi sarmaya çalışan bu lanet zihniyetin hedefinde Türk Milliyetçilerinin ve Ülkücü harekâtın bulunması ise tesadüf değildir. Türk ve İslam coğrafyası kan ve gözyaşı ile sulanırken, Türkiye’de ve Türk-İslam Dünyasında Ülkücü Harekâta umut bağlayan sayısız mazlum varken, bu vebali sırtlamış olan bizler güçlü ve diri olmak zorundayız" sözleriyle anlattı.

"HER DURUMDA HER KOŞULDA DEVLET BAHÇELİ"

MHP'nin kurucusunun Alparslan Türkeş, koruyucusunun ise Devlet Bahçeli olduğunu aktaran Başkan Kızılelma, "Yürekte tutan, yürekte tutunur. Bizler de MHP Genel başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli'yi yürekte tutan, yüreğinde tutunmaya çalışan vefalı kişileriz.  Kim ne derse desin, kim ne konuşursa konuşsun, kim ne söylerse söylesin, kim ne düşünürse düşünsün, MHP ve Dr. Devlet Bahçeli Türk siyasetinde tekdir. Zalimlerin adı değişse de, zulmedenlerin akıbeti değişmeyecektir. Çünkü bu davanın Lideri hep zalimlere ve zulmedenlere hep başkaldırmıştır. Gerçek arkadaş, gerçek dost, gerçek ülkücü, gerçek MHP'li, gerçek dava adamı zor günde belli olur. Zor günlerin adamı adam gibi adam Sayın Dr. Devlet Bahçeli'dir. Biz yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımızla değişmedik. Korsan kurultay sürecinde de Devlet Bahçeli dedik" diyerek Lider Devlet Bahçeli'den hiç bir şart ve durumda vazgeçmediklerini anlattı.

MHP Sarıçam ilçe yönetimi olarak MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin çizgisinden şaşmayarak her daim birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Kızılelma, Milliyetçi Ülkücü Hareket'in kongrelerinin toy havasında geçmesinin bir gelenek olduğunu ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.