MHP SORGUN BELEDİYESİ BAŞKAN ADAY ADAYI TAHİR DEMİREL KİMDİR

MHP SORGUN BELEDİYESİ BAŞKAN ADAY ADAYI TAHİR DEMİREL KİMDİR

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde MHP, Yozgat sorgun İlçesi Belediye Başkan aday adayı Tahir Demirel kimdir?

TAHİR DEMİREL KİMDİR?

1974 yılında Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilimi Sorgun’da tamamladı.  2000 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İkinci üniversite için Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümününe kayıt oldu.  Kayseri Taksan A.Ş.   ve Yozgat Şeker Fabrikası’nda Fabrika Organizasyonu , İmalat  ve  Isı Uygulamaları  konularında staj yaptı. 

1999 yılından itibaren iş deneyimimi artırmak amacıyla Kayseri Isımaş Isı Sistemleri Ltd. Şirketinde 1,5 yıl görev yaptım. 2000 yılından 2006 yılına kadar ise  Türkiye Mimarlar Mühendisler Odası Başkanlığı Mimarlar Mühendisler Odası Yozgat il temsilciliğinde Teknik Eleman  görevini başarıyla yürüttü. 2006 yılında Selenge Mühendislik adını verdiğim firmamı  kurarak serbest ticaret hayatına atıldı.

Öğrenciliğinde Prof. Danışmanlığında LPG, Doğalgaz, Yerden Isıtma konularında projeler hazırladı. 2012 yılında MHP bünyesinde açılan Siyaset ve Liderlik Okulunu bitirdim. Yine bu dönemde Prof. Dr. Ahmet Selim YURDAKUL’un  (MHP  Genel Başkan Başdanışmanı ve MHP Siyaset ve Liderlik Okulu Koordinatörü) bilgisi ve danışmanlığı dahilinde tüm Türkiye’yi ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızı olumlu yönde etkileyecek SAĞLIKLI BESİNLER, SAĞLIKLI NESİLLER Projesini hazırladım ve partime sundu.

2005 yılından 2012 yılına kadar başta  Orta Anadolu Kalkınma Birliği Bölgesel Kalkınma Programı Kapsamında Proje Döngü Yönetimi ( Eylül 2005 YOZGAT), Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Denetim Komisyonu Üyelerine Yönelik Eğitim Programı (Ocak 2010 ANTALYA), Kurumsal Danışmanlık Eğitim A.Ş. Yerel ve Uluslar arası Finansman Çözümleri Programı (Aralık 2010 ANTALYA)  olmak üzere toplam 30 adet seminer ve kursa katılarak sertifika aldı.

Yozgat ilinin gelişmesi adına yapılan bir çok çalıştaylara katılarak moderatör olarak görev aldı.

2003-2005, yılları arasında Sorgun MHP İlçe Sekreterliği, 2014 Yılından itibaren İlçe Başkan Yardımcılığı,  2009-2014 Sorgun  Belediyesi MHP  Meclis üyeliği, 2006-2011 MMO Yozgat İl Temsilciliği Sekreterliği görevlerinde bulundum. 2011 Yılından itibaren MMO Yozgat İl Temsilcisi, 2006 yılında üstlendi. Sorgun Kızılay Şubesi Sekreterliği  ve 2009 yılında üstlendiğim SOGİAD Yönetim Kurulu Üyeliği, 2016 yılından itibaren Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul aile birliği başkanlığı, Bozok üniversitesi senato danışma kurulu üyeliği, Bozok Üniversitesi ve Mühendislik Fakültesi dış paydaş üyeliği, Yozgat KOSGEB Arge Proje Kabul Heyeti Üyeliği   görevlerime halen devam etmekte.

2014 Yerel seçimler için Milliyetçi Hareket Partisinden Sorgun Belediye Başkan Aday Adayı, 1 Kasım 2015 Genel Seçimler için Milliyetçi Hareket Partisinden Yozgat Milletvekili Aday Adayı oldu.

 İyi derecede mesleki bilgisayar programlarını kullanabiliyor, orta düzeyde İngilizce biliyor. Evli, iki kız ve iki erkek çocuk babası.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum