MHP TOKAT'TAN MUHALİFLERE ÇAĞRI

MHP TOKAT'TAN MUHALİFLERE ÇAĞRI

MHP de kurultay için onay veren ve ellerindeki tüm imkânları seferber eden Hâkim, Savcı ve Hukukçular nerededir? Hangi örgütün üyesi çıkmışlardır?

Ülkemiz son 2 aydır baş döndürücü gelişmelere sahne olmakta, neredeyse her gün şehit haberleriyle derinden sarsılmakta, Pkk , Fetö , İşid gibi taşören terör örgütleri vesilesiyle diz çöktürülüp , bölünüp parçalanmak istenmektedir.

Bu baş döndürücü gelişmeler ışığında 15 Temmuz gecesi yaşanan aşırın en büyük İhanet kalkışması sonrası birçok sıkıntı maalesef ülkemizde baş gezmektedir.

Ancak milletimiz bilsin ki bu sancılı dönem elbette bitecek ABD nin kuklası cemaat ve diğer terör örgütleri mutlaka milli dayanışmayla bertaraf edilecektir.

Yaşanan süreç sonrasında binlerce kişiye operasyonlar düzenlenmiş Fetö mensubu olduğu düşünülen kişilerin kimi ihraç edilmiş kimi, tutuklu kimi ise tutuksuz olarak yargılanmaktadır.

Elbette bu kadar köklü ve sinsi bir örgütle mücadele kolay değildir. Yanlışların ve hataların olmadığı ise savunulamaz.20 kişilik organize bir çeteye dahi operasyon düzenlense gerçek suçluların bulunması adına içlerinde 1 kişinin haksız yere belli bir dönem mağduriyet yaşaması söz konusu olabilir. Böyle bir konjonktür den bakıldığı zaman kendinden ve ya yakınlarından emin olan tüm vatandaşlarımız rahat olmalıdır. Elbette adalet tecelli edecek suçlu ile suçsuz çok yakın zamanda meydana çıkacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi bu gelişmelerin yakinen takipçisidir.

Zira Fetö en büyük darbeyi adalet sistemimize yapmış, adalete olan güveni en aza indirmiştir.

Aynı felsefeyle hareket edilmesi ise söz konusu dahi olamaz, olmamalıdır.

Süreç başından beri İl başkanlığımız bünyesinde oluşturulan komisyona müracaat eden birçok Fetö ile ilişkisi olmayan mağdur vatandaşımız bu anlamda görevlerine iade edilmeye başlanmıştır. Bu durum sevindiricidir, güzel bir gelişme olarak değerlendirilmektedir. Hala örgütle bağı bulunmayıp mağduriyet yaşan vatandaşlarımız söz konusudur ve gerekli girişimler yapılmaktadır.

Aynı nazarda inanıyorum ki sorgusuz sualsiz ihraç edilen vatandaşlarımızda bir daha incelenmek suretiyle haklı olanların iadeyi itibarı yapılacaktır, yapılmalıdır.

Bu gelişmeler yaşanırken “Fetöcülere karşı mağduriyet algısı” oluşturmak isteyenlere mutlaka dikkat edilmelidir.

Bilinmelidir ki bu darbe gerçekleşmiş olsa idi bu gün çok daha acımasız ve kanlı birçok senaryo yaşanıyor olacak kimse mağdur olan insanlara sahip dahi çıkmayacaktı.

Öyle ki örgütün geçmiş referanslarına bakıldığı takdir de tutuklanan insanlar sadece siyasi gerekçelerle değil yanlarına birçok ahlaksız ve acımasız iftirada eklenmek suretiyle itibar suikast ine uğratacak toplumda büyük bir nefret etkisiyle mağdur olanlar yok edilecekti.

Şükür Allah’a ki o gece yaşananlar bütün bu hesapları alt üst etmiş, milletimizin cesareti, siyasilerin iradesi vesileyle bu durum bertaraf edilmiştir.

O gece “Lider” tanımı Türkiye’nin gündemine bir kez daha oturmuş, henüz hiç kimse meydanda yokken, kimileri kaçacak gece kondu, kimileri saklanacak yer ararken, herkesin bu iş bitti dediği bir zamanda saat 22,15 te Sayın Genel Başkanımızın çıkışı ve sonrasında yaşananlar Türkiye’nin kaderini etkilemiştir.

Bu manada Türk milleti yine halkımızın deyimiyle Sayın Bahçeli’ye minnettardır.

Bilindiği üzere MHP yaklaşık 8 ay gibi bir süre zarfında çok sıkıntılı günler geçirmiş, 19 Haziran tarihindeki korsan kurultayın haklı olarak durdurulmasıyla bu süreç bertaraf edilmiştir.

Milletimizin ve Ülküdaşlarımızın sorgulaması gereken bazı hususlar mevcuttur.

MHP de kurultay için onay veren ve ellerindeki tüm imkânları seferber eden Hâkim, Savcı ve Hukukçular nerededir? Hangi örgütün üyesi çıkmışlardır?

Kurultay sürecini sürekli gündem yapıp özellikle sosyal medyada sıkça paylaşılan haberin kaynak çıkış noktası olan, algı oluşturmaya çalışan Rota Haber ve benzeri internet siteleri nerededir ve hangi örgütün güdümünde çıkmışlardır?

Dahası köşelerinde yazıp çizen Nazlı Ilıcak, Emre Uslu gibi sözde yazar ve siyaset insanları nerededir ve hangi gerekçeyle tutukludur?

Kurultay adına algı yaratmakla meşgul olan twitter fenomeni olarak tanımlanan Fuat Avni nerededir neden sesi kesilmiş, kim veya hangi örgütün yapısına hizmet etmiştir?

Tüm bu gelişmeler Sayın Genel Başkanımızı haklı çıkartmış MHP ye “dışardan müdahale etmek” peşinde olanlar bastırılmış ve bertaraf edilmiştir.

MHP bir siyasi partidir. Tüzük ilkelerine göre yönetilir. Bir siyasi partide tüzük üstüne söz olmaz.

İlgili tüzük maddeleri gereğince, bu maddeleri kendilerince yorumlayıp dün her türlü hesabın içinde olmuş kişiler yine tüzük maddeleri gereği gerekli yaptırımlara maruz kalmıştır.

Netice itibariyle tüzük yetkisi gereği tüzüğe uymayan birkaç kişi ihraç edilmiş dönmeleri ise mümkün değildir.

Olağan üstü kurultay süreci tamamen sonuçlanmış, talep şahsi hırslarının peşine düşen, tek tüzük maddesi deyip 19 Haziran ‘da MHP ye darbe girişiminde bulunup Sayın Genel Başkanımız henüz koltuğundayken ve ortada kurultay yokken bir madde ekleyip Genel Başkanımızı görevden almaya dahi cüret edenlerce tüm süreç boşa çıkarılmıştır. Kimsenin bu anlamda müdahale etmesine dahi yapılan hatalar gerek bırakmamıştır.

Sonuç olarak toplumun her kesiminin kabullendiği Lider Devlet Bahçeli çok kez olduğu gibi yine haklı çıkmıştır.

Bundan sonraki süreçte partimiz başarıya kilitlenmiş bu anlamda ise “ Başarıya inanan” insanlarla yol yürümek istemektedir.

Unutmamalıyız ki zafer ancak inananlarla mümkündür.

MHP İlçe teşkilatlarımızı sanki yarın seçim varmış düşüncesiyle Genel Başkanına ve zafere inan insanlarla yenilemek ise başarı için elzemdir.

Hem Genel Başkana, hem zafere inanmayanlarla yol yürüyüp hezimeti hazırlamak bizlerin ve toplumun kabullenmeyeceği bir gerçektir.

Zira Türkiye’nin yarın nasıl bir senaryo ile karşı karşıya kalacağı belli olmadığı gibi baskın bir seçim olması da mümkün görünmektedir.

Bu anlamda gerekli tedbirler ve çalışmalar ivedi olarak ortaya konulacaktır.

Tokat ilinde yeni yapılanma bu manada en kısa sürede gerçekleşecek yeni, dinamik sanki yarın seçim varmışçasına çalışacak ve inanacak kadrolar bir önce tahsis edilecektir.

Zafere ve Genel Başkanımıza inanmadığı gerekçesiyle görevden el çektirilen hiçbir teşkilat mensubumuz bilinsin ki öteki değildir, olmayacak tır.

Kaybedecek hiçbir neferimiz olmadığı gibi şahsım da dâhil kimsede vaz geçilmez değildir.

Asıl olan MHP’dir, asıl olan teşkilattır.

MHP teşkilatları daha da güçlü bir şekilde büyümeye devam edecektir.

Zafer mutlaktır, yakındır…

Bu zafer Türk milletinin zaferi olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.