MHP Van Tuşba olağan 2. Kongresi yapıldı

MHP Van Tuşba olağan 2. Kongresi yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Van Tuşba olağan 2. kongresi yapıldı. Kongrede tek aday olan İlçe Başkanı Nevzat Yıldızbaş güven tazeledi.

Van Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Konferans Salonunda gerçekleştirilen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Faaliyet ve maliye raporunun okunmasının ardından konuşan MHP Tuşba İlçe Başkanı Nevzat Yıldızbaş, 16 Nisan’da gerçekleştirilen referanduma MHP Tuşba İlçesinin oy oranının yüksek olduğunu ifade ederek, “Referandumdan sonra ne dediğini bilmeyen bazı hadsiz hatta densiz siyasetçiler sosyal medya paylaşımlarında MHP’ye yükleniyor ve MHP’nin referandumda evet çıkması için oy vermedikleri açıklamalarını yapıyorlar. Bende bu densiz açıklamaları yapan had had bilmezlere diyorum ki; acaba bunlar kayıplardan anlıyor mu? Yoksa bu açıklamaları yapanlar MHP’li seçmenlerin yerine kendilerimi o oyları kullandılar ki bu kadar net bir şekilde densizlik yapıyorlar.? Seçim bölgemiz Van’ı ele alacak olursak bu talihsiz açıklamayı yapan şahıslara çok basit bir veriyi incelemelerini öneriyorum. O veri şöyle ki; bu şahıszlar ve bunun gibi düşünenler Van Ak Parti Milletvekilinin ve Ak Parti İl Başkanının köylerinde çıkan evet ile hayırları bir kıyaslama yapsınlar bakalım, birde benim köyüme baksınlar. Benim köyümdeki evet’in 476 hayır’ın ise sadece 28 oy olduğunu görecekler. İşte bu duruma göre bizim tabanımız olan Azeri köyleri ile kendi Vekil ile il başkanlarını karşılaştırsınlar” dedi.

 

Parti olarak bizim desteğimizde, samimiyetimizde, çalışma ve gayretlerimizde net ve açık bir şekilde ortadadır diyen Yıldızbaş, “Van bölgesi olarak kimin nerede ne kadar çalıştığını ve ne kadar oy çıkardığının verileri elimizde mevcuttur. Şöyle ki; Kasımoğlu, Yumrutepe, Alaköy, Karagündüz gibi tüm Azeri köyleri MHP’li seçmen tabanıdır ve burada alınan evet sonuçları da net bir şekilde bellidir. Acaba o haddini bilmez kendini siyasetçi sanan Ak Parti yönetici hangi köy ve hangi sandıktan ne sonuç çıktığını biliyormu ki konuşuyor.? Başından beri liderimiz partimizin genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin referandumu dile getiren desteğini de sonuna kadar vermekten kaçınmayan samimiyeti ve gayreti tüm milletimizin malumunca bilinmektedir. Bu gerçeği bile bile partimizin referandumda evet sonucu çıkmasına bizi destek vermemekle eleştirenlerden ne ahlak vardır ne vicdan kalmıştır. Parti olarak bizim desteğimizde, samimiyetimizde, çalışma ve gayretlerimizde net ve açık bir şekilde ortadadır.” diye konuştu.


Kongre yapılan oylamanın ardından sona erd

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.