MHP Yenimahalle İlçe Başkanı Eyüp Yılmaz'dan Bahçeli Açıklaması

MHP Yenimahalle İlçe Başkanı Eyüp Yılmaz'dan Bahçeli Açıklaması

MHP Ankara Yenimahalle İlçe Başkanı Eyüp Yılmaz'dan Bahçeli açıklamısı.

YILMAZ'ın Açıklaması Şöyle:

Türk milletini parçalara ayırmak ve bilhassa Ülkücüleri kutuplaştırmak adına oynanmakta olan algı oyunlarına dikkat etmekte fayda var. Zira Türk milletinin teminatı olan Ülkücülerin bölünmesi demek, Türk milletinin geleceğini dinamitlemek demek. Üst aklın son hedefi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Genel Başkanı Devlet Bahçelidir. Aldığı her kararın ardından eleştiri oklarına maruz kalan buna rağmen yıkılmadan yoluna devam eden tek Lider yine Devlet Bahçelidir.

Bakınız dikkat çekiyorum; Ömrünü Türklüğe ve Ülkücü hareketin bekasına harcamış bir Lider'in Ülkücü hareketin ve Türk Milletinin zararına olabilecek herhangi bir kararda imzası olmaz. Buna emin olun... Samimiyetle şunu belirtmekte fayda var; Sayın Genel Başkanın "Hayır'da hayır vardır" dediği dönem, Çözüm sürecinin zirve yaptığı, İmralı'nın muhatap alınarak Dolmabahçe bildirisinin okunduğu, Anayasanın ilk 4 maddesinin değiştirilmek istendiği, Milli ve Üniter yapının hedef alındığı, Anayasa'dan Türk ibaresinin çıkarılmak istendiği, PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin el üstünde tutulduğu, "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünün silinmeye çalışıldığı, Tabelalardan TC'nin kaldırılmak istendiği, Toplumsal kutuplaşmanın tavan yaptığı, Dış politikanın zıvanadan çıktığı…Devlete kafa tutan belediye başkanlarının kol gezdiği bir süreci içeriyordu…

Sayın Genel Başkanın "EVET'te hayır vardır"dediği dönemde ise;Çözüm süreci tarihin çöplüğüne gömüldü. Terörle kararlı bir mücadele başlatıldı. Anayasanın ilk dört maddesi tartışma konusu olmaktan çıktı. Milli ve Üniter yapının korunmasında karar kılındı. İmralı'nın adı sadece idamla anılır hale geldi. Anayasadaki "Türk" vurgusu daha büyük harflerle yazıldı. PKK'nın siyasi uzantısının meclisteki elebaşları hak ettikleri yere gönderildi. Kutuplaşma yerine milli birlik ve beraberlikte mutabakat sağlandı. Dış politikada milli adımlar atılmaya başlandı. Devlete kafa tutan gafiller kafalarını duvardan duvara vurmaya başladı.

Sayın Cumhurbaşkanı bile kendisini bir Atsız dizesi içinde buldu. Son olarak özellikle vurgulamak istediğim ve biraz da olsun sizleri düşünmeye sevk edecek husustan bahsetmek istiyorum. Hükümet yetkilileri ve Cumhurbaşkanı öyle ya da böyle Anayasayı ve yönetim biçimini değiştirecekler. Bunun içinde MHP olsa da olmasa da gerçekleşecek bir konu. Bugüne kadar isteyip te yapamadıkları hiç bir şey olmadı çünkü halkımız onlara bu gücü verdi. Şimdi yukarıda bahsini ettiğimiz farkları göz önünde bulundurarak düşünelim, içinde MHP'nin bulunduğu ve olası bir yanlışa dur dediği bir sistem mi, yoksa MHP'nin bakış açısından uzak Akp'nin kendi kafasına göre hazırladığı bir sistem mi? Emin olun Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisine fırlatılan eleştiri oklarına rağmen yine kendini Türk milletine siper ederek Akp'nin tek başına çıkarabileceği Anayasanın içine dahil olarak büyük bir yanlışa gidilmesine mani oluyor..

Ülküdaşlarım, kardeşlerim, sabredin, sabretmekte fayda var. Ve lütfen bizi birbirimize düşman etmek isteyen güçlere müsade etmeyin. Biz biriz, bütünüz, aynıyız..

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.