MHP ZONGULDAK İL BAŞKANI: LİDERİMİZİN EMRİNDEYİZ

MHP ZONGULDAK İL BAŞKANI: LİDERİMİZİN EMRİNDEYİZ

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan basın toplantısı düzenleyerek olağan üstü kurultaya karşı olduklarını ve mevcut Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin emrinde olduğunu belirtti.

Ayan parti binasında beraberinde kurultay delegesi olan İl Başkan Vekili Metin Soydaş, İl Başkan Vekili Menderes Gümüş, 2. Bölge Başkanımız Asım Tazegül ve 1. Bölge Başkanımız Okan Doğramacı ile birlikte düzenlediği toplantısında olağan üstü kurultayın kardeşler arasında tartışmalara neden vereceğini ve kardeşliğin bozulabileceğini belirterek, seçimlerin zamanında yapılmasını istedi.

Ayan yaptığı açıklamasında, kendilerinin ülkülü ve ilkeli siyasetçiler olduklarını da sözlerine ekleyerek, "1 Kasım seçimleri sonrasında MHP'nin görüşlerini, izleyeceği yo haritasını paylaşabilmek maksadıyla toplandık. Yanımda bulunan dava arkadaşlarım var. İl Başkan Vekili Metin Soydaş, İl Başkan Vekili Menderes Gümüş, 2. Bölge Başkanımız Asım Tazegül ve 1. Bölge Başkanımız Okan Doğramacı yani kurultay delegelerimiz. Zonguldak'ta bir olağan üstü veya olağan kurultayda liderini seçme yetkisi olan arkadaşlarımızla birlikteyiz. 1 Aksım seçimlerinden sonra MHP neden koalisyonda yer almadı diye eleştiri yumağıyla karşı karşıyayız. MHP ilkesi ve ülküleri olan bir harekettir. Sayın Genel Başkanımız Türkiye'nin birlik ve beraberliğini bir arada tutabilecek bir koalisyon görüşmeleri yapmıştır. AKP'nin de evet diyebileceği 4 maddede anlaşılamamıştır. MHP seçim akşamında yaşananlar sonrasında MHP'yi herkes her şeye hayırcı olarak değerlendirmiştir. 5bin şehit vermiş bir hareket ülküsüz mü olsaydı. 7 Haziran 1 Kasım tarihleri arasında şehit olan asker ve polis ailelerine biz ne diyecektik.

Adına çözüm süreci dedikleri süreçte MHP tavrını net olarak koymuştur. Biz her şeyden vazgeçip AKP'nin paçasına sarılıp biz sizle koalisyon istiyoruz ülkülerimizden vazgeçtik mi deseydik. Ülkülerimizden vazgeçtik dediğimizde MHP mensupları MHP'ye oy mu verecekti. Övünebileceğiz ilke ve ülkülerimizden taviz vermediğimiz gerekçelerimiz elimiz. MHP yaşadığı bu süreç içerisinde Türkiye'nin ateş çemberi içinde olduğu bir dönemde MHP oyalanmak, meşgul edilmek istenmektedir.

Bunları görerek arkadaşlarımızla birlikte MHP 47 yıllık bir partidir. Olağan kongreler gerek hesap verme gerekse hesap sorma yeridir diyoruz ve olağan kongre yapılmalıdır diyoruz. Arkadaşlarımızı da olağan kongreye davet etmek için buradayız. MHP içinde kardeşlerin arasının açılabileceği bir süreç yaşanmakta ve buna davet edilmektedir. Durum bu kadar sancılıyken olağan kongremizde aday olsunlar. Çünkü MHP kongreler döneminde en demokratik şekilde uygulayan partidir. Biz aday olmak isteyen değerli şahsiyetleri tanıyoruz. Onlarda bizim gözümüzde çok değerli. Biz taşralardaki siyasetçiler olarak sıkıntılar yaşadığımız söylüyoruz. Bir fikir mücadelesi içine girmek istemiyoruz. Siyasi olarak bizden tecrübelidirler ama bu süreci toparlamak kendilerine yük olacaktır. Olağan kongre için çalışabilirler aday olabilirler biz ona bir şey demiyoruz. Olağan üstü kongre kardeşler arasına kavga sokacaktır. Bu bakımdan buna hiç gerek yoktur. MHP olağan kongresini yapmalıdır. Bizler ilkesi ve ülküsü olan siyasetçileriz. Bizim tarafımız bellidir. Teşkilatçı geleneğimiz vardır. Teşkilata bağlılığımızın devam etmektedir. Bu anlamda biz Genel başkanımız ve genel merkezimizin arkasındayız. İlçe başkanlarımızla, il teşkilatlarımızla istişareleri yaptık ve biz olağan üstü kongre istemiyoruz" ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.