MHP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk Oldu

MHP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk Oldu

MHP Genel Merkezi, 2023 Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden ayrılan MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse'nin yerine, Mustafa Öztürk'ü atadı.

MHP teşkilatlarında bağlılık, hizmet ve liyakat yarışı niteliğindeki İl Başkanlığı görevi, aynı zamanda bir nevi kale komutanlığı hükmündedir. Bu görevi hakkıyla yerine getirmek kadar zaman içinde nöbet değişimi de önemlidir. 2023 yılında yapılacak seçimlerde partimden milletvekili A. Adayı olmak niyet ve arzum Genel Merkezimiz tarafından kabul edilmiştir. 2023 yılında yapılacak seçimlere adım adım yaklaşırken, bu güne kadar şerefle sürdürdüğüm MHP İl Başkanlığı görevimden, partimizden milletvekilliği A. Adaylığı niyet ve arzusuyla Parti tüzüğümüzün 94.maddesi gereğince istifa ettim.

İftiharla belirtmek isterim ki, Görev başında bulunduğum sürece Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'ye, partime ve teşkilatıma sadakat ve bağlılıkla hizmet verdim. Partimizin politikalarının aksaksız hayata geçirilmesi için Genel Merkezimizle uyum içinde görevimi ifaya gayret ettim. Benimle birlikte görev yapan bütün dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hepsinden razıyım. Allah'ımda onlardan razı olsun. Bundan sonra da gönüllü bir nefer olarak son nefesime kadar Sayın Genel Başkanımıza, partimize, teşkilatımıza, iki katlı Şehit diyarı Zonguldak'ımıza hizmet vermeye devam edeceğim.

Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin takdir, talimat ve tensipleriyle MHP Zonguldak İl Başkanı olarak atanan çok değerli kardeşim dava arkadaşım Mustafa Öztürk'ü tebrik ediyor, Sayın İl Başkanımıza ve yeni yönetim kurulumuza bu kutlu yolda başarılar diliyorum. Cenab-ı Allah cümlemizin yar ve yardımcısı olsun. Dava arkadaşlarımla birlikte aziz Türk Milletinin son kalesi MHP'nin başarısı için bıkmadan, usanmadan, yorulmadan çalışacağız. MHP, 2023 seçimlerine her zamankinden daha güçlü bir şekilde girecek, TBMM'nde büyük bir çoğunluk ve güçle temsil edilecektir. 2023 seçimlerinin Zonguldak için bölgemiz için ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor sizleri Allah'a emanet ediyorum. Ne Mutlu Türk'üm diyene.

İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE ATANAN MUSTAFA ÖZTÜRK'TEN AÇIKLAMA

İl Başkanlığı görevine atanan Mustafa Öztürk, göreve atanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, ''İl Başkanımız Sayın Varol Demirköse'nin Milletvekili aday adayı olmak üzere istifa etmesi nedeniyle Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin takdir ve tensipleri ile İl Başkanlığı'na atanmış bulunmaktayım. Öncelikle beni bu kutsal göreve layık gören başta Genel Başkanıma, Teşkilat Başkanımıza, İl Yönetim Kurulumuza ve her platformda yanımda duran kıymetli ve benim için çok önemli olan babama çocuklarıma eşime ve siz değerli ülküdaşlarıma teşekkür etmeyi kendime bir borç biliyorum. Bize tebliğ edilen bu kutlu görevde sorumluluğumuz çok büyüktür, sorumluluğumuzun farkındayız. Durmadan yorulmadan Allah'ın izniyle  sizlerinde desteğiyle sıkmadık el çalmadık kapı bırakmayacağız. Devletimiz ve milletimizin istikbali için çok önem arzeden 2023 seçimlerinde, 44 kişilik birbirinden değerli İl Yönetim Kurulumuz ile gece gündüz koşturmaya hazır ve kararlıyız.'' dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.