MHP'den bir anlamlı teklif daha!

MHP'den bir anlamlı teklif daha!

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, sosyal yardım yapılan aile sayısının arttırılması gerektiğini söyledi.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, tüm dünyayı etkileyen coronavirüs salgını nedeniyle insanların zor durumda kalışını gözönünde bulundurarak, köylü, çiftçi ve hayvancılıkla uğraşan insanların mutlaka desteklenip borçlarının ertelenmesi gerektiğini ve sosyal yardım yapılan aile sayısının arttırılması gerektiğini söyledi. 

TARIM VE HAYVANCILIKLA UĞRAŞANLARIN BORÇLARINI ERTELEYELİM

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, ''Esnaflarımızın ve insanlarımızın kredi kartı ve kredi ödemelerini erteleyen Maliye Bakanımıza teşekkür ediyorum. Tabii, Sayın Bakanımızdan çiftçilerimiz de bir müjde bekliyorlar. Çiftçilerimizin ve hayvancılıkla uğraşan insanlarımızın Tarım Kredi, Ziraat Bankası ve diğer bankalara olan borçlarının faizsiz olarak ertelenmesi, ilave kredi limiti açılması, üreticilerimizin desteklenmesi gerekmektedir. Köylü olmazsa, çiftçi olmazsa, hayvancılıkla uğraşan insanlarımız olmazsa biz olmayız. Borç erteleme bankaların inisiyatifine bırakılmamalı, herkesi kapsayan, genel bir karar alınmalıdır.'' dedi.

YARDIM YAPILAN AİLELERİN SAYISI ARTTIRILMALIDIR

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, coronavirüs salgını nedeniyle insanların eve kapanmasından dolayı zor durumda oluşunu gözönünde bulundurarak, ''Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız fakir ailelere kişi başı yaptığı nakdî yardımdaki aile sayısını artırmalı ve sosyal yardım alan her aileye nakdî yardımda bulunmalıdır. Teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.