MHP'den Devlet Bahçeli Düşmanlarına çok sert tepki

MHP'den Devlet Bahçeli Düşmanlarına çok sert tepki

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ceza indirimi meselesinde MHP Lideri Bahçeli'yi hedef alan Şirin Payzın'a tepki gösterdi.

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Gazeteci Şirin Payzın'ın, Ak Parti ve MHP'nin coronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla ceza indirimi uygulamak suretiyle cezaevindeki mahkumları serbest bırakacak olmasını bahane ederek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef almasına tepki gösterdi.

ŞİRİN PAYZIN MHP LİDERİ BAHÇELİ'Yİ NEDEN HEDEF ALDI?

Gazeteci Şirin Payzın, sosyal medyadan sürekli olarak Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile yaptığı röportajları gündemde tutarak, bu kişilerin cezaevinde kalmaması gerektiği yönünde algı oluşturmaya çalışırken, Ak Parti ve MHP'nin ceza indirimi konusunda TBMM'ye sunacağı infaz düzenlemelerinde bu kişilerin serbest kalmayacak olmasından dolayı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef aldı.

Gazeteci Şirin Payzın, boşandığı eşini vuran bir mahkumun fotoğrafını sosyal medyadan paylaşarak, ''Şimdi bu adam afla serbest kalacak öyle mi? Gündemi  bile 15 gün gecikmeyle takip eden Bahçeli öyle  istedi diye. Kadın katilleri, çocuk tecavüzcüleri asla serbest kalamaz. Mafya babaları serbest kalsın diye yapılan bu düzenleme kabul edilemez.'' dedi.

Gazeteci Şirin Payzın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ''Bahçeli'den Koronavirüs değerlendirmesi: Ya etkin aşı bulunacak, ya insanlar virüse karşı bağışıklık kazanacak, ya da virüs bulaşma özelliğini kaybedecektir'' beyanatını sosyal medyadan paylaşarak, ''Böyle hassas, hayati, önemli  bir konuda bu kadar emin tespitler yapmasanız mı acaba ? üstelik bu söylediğiniz hiçbir anlam içermiyor. Yani ne bilimsel geçerliliği var ne duruma katkısı. Bazen susmak gerek.'' dedi.

MHP GENEL SEKRETERİ BÜYÜKATAMAN'DAN ŞİRİN PAYZIN'A CEVAP

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ''Çaptan düşen Kandil’in “Şirine”si, yeniden gözde olabilmek adına kendini seriye alarak Sayın Genel Başkanımıza dil uzatmış. Uzattığı dil her zaman olduğu gibi Kandil’in izlerini taşımakta, PKK’nın nefreti kokmaktadır. Partimizin teklifinden bihaber bir hâlde; bir ilimizde yaşanan kadın cinayeti üzerinden Partimizi ve Sayın Genel Başkanımızı hedef göstermeye çalışarak gerçeğin ışığını yalanla kesen bu tip, gazeteci değil; Türk ve Türkiye düşmanlarının tetikçisidir.'' dedi.

ŞİRİN PAYZIN'IN DERDİ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN AFTAN FAYDALANMAYACAK OLMASI

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ''Zamanlama ile ilgi ciddi sorunları olan; kimi zaman erken, kimi zaman geç gelen; ancak bulduğu her fırsatta mutlaka  Sayın Genel Başkanımıza saldırarak açığını kapatıp Kandil’i tatmin etmeye çalışan Şirine’nin derdi aşağılık bir cinayete kurban giden kadınımız değildir. Ömrünü terör örgütü üyelerine genel af çıkarmaya adayan Şirine’nin derdi 4 gün önce yazdığı üzere FETÖ’nün ve Kandil’in hizmetkârları “Selahattin Demirtaş, Ahmet Altan, Osman Kavala ve benzer durumda olanların” yani vatan hainlerinin ceza indiriminden faydalanamayacak olmasıdır.'' dedi.

MHP'NİN TEKLİFİ KADER MAHKUMLARINI KAPSAMAKTADIR

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ''Milliyetçi Hareket Partisinin ceza indirimi teklifi kader mahkûmlarını kapsamakta ve toplumun büyük beklentisine cevap vermektedir. Şirine’ye Sayın Genel Başkanımızın 6 Mart 2018 tarihli Meclis grubu konuşmasındaki şu sözlerini hatırlatmakta fayda vardır: Ana gibi yâr, vatan gibi diyâr olmaz, diyen aziz milletimiz, kadına uzanan her kirli ele hak ettiği cezayı vermeye, her bedeli ödetmeye kararlıdır. Hapisse hapis, hadımsa hadım, idamsa idam, neyse gereği yapılmalıdır. Kim ki, kadına bir fiske vurduysa buna pişman edilmelidir.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum