MHP'den Hüseyin Çelik'e sert yanıt: Türk Düşmanı nankör!

MHP'den Hüseyin Çelik'e sert yanıt: Türk Düşmanı nankör!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AK Parti kurucularından Hüseyin Çelik’in sözlerine ilişkin “Eminiz ki bölücüler güruhundan gelecek teklife H. Çelik kemali memnuniyetle evet diyecektir" ifadelerini kullandı. Semih Yalçın, "cinnet hali içinde olan Hüseyin Çelik’e Kandil yaraşır” ifadelerini kullandı. MHP'li Semih Yalçın: Cinnet hali Hüseyin Çelik'te ona Kandil yaraşır!

"Ak Parti'nin MHP ile ittifakı cinnet halidir" diyen Hüseyin Çelik'e MHP'den sert yanıt geldi.

“Türkçülük AK Parti'nin kuruluş felsefesine aykırıdır”

Eski Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti kurucularından Hüseyin Çelik, yaptığı açıklamalarda "Ben AK Parti'nin Milliyetçi Hareket Partisi'yle iş birliği yapmasını bir cinnet hali olarak değerlendiriyorum. Bunun izahı olamaz" ifadelerini kullandı. “Türkçülük AK Parti'nin kuruluş felsefesine aykırıdır” diyen Çelik, şöyle konuşmuştu: "AKP Edirne'den Kars'a kadar bütün bölgelerden, her etnik unsurdan oy alan bir partiyken, AKP etnisite üzerinden oy alan bir partiye kendisini mahkum etmemeliydi. Ben bunu defalarca söyledim. Bugün de söylüyorum, yarın da söyleyeceğim. Ülkemizin güvenliği elbette önemlidir. Ama biz özgürlük ve güvenlik dengesini tüm demokratik ülkelerdeki gibi kurmak zorundayız. MHP ile olan ittifaktan dolayı ciddi bir oy kaybı olduğunu sağır sultan bile biliyor. Daha önce MKYK'da ve bulunduğum tüm kurullarda AKP Türkçü siyasetle ortak olursa Kürtleri, Kürtçü siyasetle ortak olursa Türkleri kaybeder dedim. Ben mesela AKP'nin HDP ile de böyle bir adı konmamış koalisyona girmesini cinnet olarak değerlendiririm. Kürtçülük de Türkçülük de AKP'nin kuruluş felsefesine aykırıdır. Fakat bugünkü manzara çok farklı."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan yanıt

Çelik’in sözlerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan yanıt geldi. Yalçın, şu ifadeleri paylaştı: "Hakikatte Hüseyin Çelik gibilerin layık olduğu parti, PKK’nin siyasi temsilcisi olan partilerdir. Eminiz ki bölücüler güruhundan gelecek teklife H. Çelik kemali memnuniyetle evet diyecektir. Çünkü H. Çelik’in kendini mensup hissettiği ve bir türlü itiraf edemediği yer orasıdır. Şuuraltında yatan bu mensubiyet hissidir ki onu müzmin ve şiddetli bir MHP muhalifi hâline getirmiştir. O bakımdan kanaatimizce cinnet hali içinde olan Hüseyin Çelik’e Kandil yaraşır."

Semih Yalçın bir de Hüseyin Çelik videosu paylaştı

Semih Yalçın'ın paylaştığı Gazeteci Muhammet Kutlu imzalı videoda, "Adı Hüseyin Çelik. Kim bu Hüseyin Çelik derseniz işte cevabı. Hüseyin Çelik Ak Parti’li olduğunu iddia eder, Cumhur İttifakını hedef alır, gönül birliği içinde olduğu 6’lı masadakilere ise en küçük eleştiride bulunmaz. Hiçbir mecra bulamazsa, CHP’nin TV kanalına çıkar, MHP ile ittifaka dil uzatır. Son çıktığı programda yine Cumhur İttifakını eleştirmiş. Kendi partisi de olsa yanlışı söylemeliymiş. MHP ile ittifak doğru değilmiş. Yarım aklınla Ak Parti ile MHP arasına fitne sokmaya çalışıyorsun. Karnından konuşacağına açıkça söylesene, “Türkiye içeride dışarıda yedi düvelle baş ediyor, savaş halindeki Rusya ile Ukrayna’ya arabuluculuk yapıyor, dünyanın gıda krizini önlemek için koridorlar açıyor, aynı anda Yunanistan’a ayar veriyor, Suriye’de destan yazıyor, Türk devletlerini bir araya getiriyor;  ben bundan rahatsızım” desene. Terörle amansız mücadele veriliyor, yurt içi sınırötesi demeden terörün kökü kazınıyor, her gün bir elebaşı vuruluyor karın ağrımın sebebi bu desene. Senin beyin yakan tarifinle “babasının anne tarafından üvey amcasının oğlu Selahattin Çelik” terörist olan biri için, bu duyguları yaşaman bize göre şaşırtıcı değil. 

Öyleya 3-5 Mehmet şehit oldu diye Meclisi toplayamayız diyen sendin. Hüseyin Çelik, aynı canlı yayında Bülent Arınç’a destek veriyor, Ak Parti’nin kuruluş aşamasında parti programını yazanlardan biri olduğunu, o dönem hukuk vurgusu yapıldığını, şimdi hukuk olmadığını öne sürüyor. FETÖ’nün yargıdaki elemanları, uydurma delillerle askerleri hapse atarken, hukuku hiçe sayıp kozmik odaya kadar girerken hiç rahatsız olmuyordun. Hatta MHP Lideri 2010 yılında “şüpheler Fetullah Gülen üzerinde yoğunlaşıyor, faaliyetlerini durdursun” deyince, buna kargalar bile güler diyordun. Üstü kapalı konuşmana gerek yok. Selahattin Demirtaş’a verilen cezayı mı, yoksa Osman Kavala’ya verilen cezayı mı hazmedemedin onu söyle. Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezadan rahatsızlığını biliyoruz. Onu twitter’dan açıkladın. 

Cumhuriyet tarihinin en uzun Milli eğitim bakanlığı yapan kişisi olmakla övünüyorsun. Bakanlık yaptığın dönemde eğitimde hangi adımları attın? Ayrıştırıcı fikirlerinle çocuklarımızı zehirlemeye çalışmaktan başka ne yaptın? Kültür Bakanlığı yaptın, Aynur Doğan gibi PKK övücüsü isimlere destek verdin. İyi dinle Hüseyin Çelik. Seninle aynı kafada olanlar da kulaklarını açsın. Fitne gayretleriniz boşuna. Cumhur ittifakı pazarlık sonucu kurulan, geçici bir çıkar birlikteliği değil. Cumhur ittifakı Türkiye’nin yegane umudu, yedi düvele karşı güvencesidir." ifadeleri yer aldı.

Kaynak:MHP'li Semih Yalçın: Cinnet hali Hüseyin Çelik'te ona Kandil yaraşır!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum