MHP'den İyi Partililere Ayar Niteliğinde Benzetme

MHP'den İyi Partililere Ayar Niteliğinde Benzetme

MHP'den İyi Parti'li siyasetçilere Teyyo Pehlivan benzetmesi yapılırken, Teyyo Pehlivan'ın kim olduğu merak edildi.

HDP ile ittifakını perdelemek için bazı zamanlar Milliyetçi söylemlerde bulunan İyi Parti'li siyasetçilere tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, partilerinin konumlandığı yeri bir türlü izah edemeyen İyi Parti'li siyasetçileri yalancılığıyla ünlü Erzurumlu Teyyo Pehlivan'a benzetti. 

TEYYO PEHLİVAN KİMDİR?

1913 yılında Erzurum'un Pasinler İlçesinde doğup 1999'da hayatını kaybeden Teyyo Pehlivan, okuma yazma bilmediği için radyo dinleyip gazetelerdeki fotoğraflara bakarak gündemi yakından takip eden ve olayları yalanlarla süsleyip halka aktarmasıyla tanınan bir kişiydi. Palavracılığı ve hazır cevaplılığıyla ünlenen ve hayallerini gerçekte yaşanmış gibi anlatan Teyyo Pehlivan, gençliğinde güreş sporuna ilgi duyduğundan ve bazı etkinliklerde kitpet giyip peşrev çektiğinden dolayı pehlivan diye anılır.

MHP'Lİ FETİ YILDIZ'DAN İYİ PARTİ'Lİ SİYASETÇİLERE TEYYO PEHLİVAN BENZETMESİ

HDP ile ittifaklarını seçmenlere izah edemedikleri için Milliyetçi söylemlerde bulunmak zorunda kalan İyi Parti'li siyasetçilerin düştüğü durum hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''İP’li bazı politikacılar HDP ile yapılan kirli ittifakı perdelemek için kişisel olarak Milliyetçi olduklarını söylerken, partilerinin konumlandığı yeri bir türlü izah edemiyorlar. Bu konularda söz söylerken Teyyo Pehlivan’a, Kırk Yalan Çapan’a, Köşk Emin’e bin kere rahmet okutuyorlar.'' dedi.

Resim

 

Genel Yayın Yönetmeni
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.