MHP'den Sarıçam Belediye Başkan Aday Adayı Ali Mükremin Kara Kimdir?

MHP'den Sarıçam Belediye Başkan Aday Adayı Ali Mükremin Kara Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkan Yardımcısı Ali Mükremin Kara, Sarıçam Belediye Başkanlığı için aday adayı olmak amacıyla görevinden istifa etti. Kara'nın siyasi ve mesleki geçmişi hakkında detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) uzun yıllar boyunca başarılı çalışmalara imza atan Ali Mükremin Kara, Sarıçam Belediye Başkanlığı için aday adayı olmak üzere görevinden ayrıldı. Peki, Ali Mükremin Kara kimdir ve hangi görevlerde bulunmuştur?

Ali Mükremin Kara Kimdir?

1975 yılında Adana'nın Saimbeyli ilçesinde doğan Ali Mükremin Kara, eğitim hayatına Adana Ceyhan Lisesi'nde başladı ve 1991 yılında bu okuldan mezun oldu. Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi'nde tamamlayan Kara, 1997 yılında Orman Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Orman Endüstri Ana Bilim Dalı'nda başarıyla tamamladı. Ayrıca Alparslan Türkeş Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) eğitimi aldı.

İş hayatına 1997 yılında adım atan Kara, özel sektörde uzun yıllar üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016-2017 yıllarında ise Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Siyasi kariyerine de önemli katkılarda bulunan Ali Mükremin Kara, 2020-2023 yıllarında MHP Adana İl Başkan Yardımcılığı ve Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde MHP Seçmen İletişim Merkezi Başkanlığı görevini üstlendi. Bu görevi sırasında Cumhur İttifakı'nın Adana'da başarılı sonuçlar elde etmesine önemli katkı sağladı.

Kara, şu anda Sarıçam İlçe Belediye Başkanlığı için MHP'den aday adaylığı sürecini sürdürmektedir. Bu amaçla, halen yürüttüğü MHP Seçmen İletişim Merkezi (SİM) Başkanlığı, Ekonomik ve Sosyal Politikalar'dan sorumlu MHP Adana İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

Ayrıca, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarında da yönetim kurulu üyelikleri görevlerinde bulunan Kara, Orman Mühendisleri Odası Doğu Akdeniz Şubesi'nde 3 dönem yöneticilik yapmıştır. Ayrıca, Adana Yörük Türkmen Federasyonu'nun kurucularından biri olarak görev almış ve Kurttepe Yörük Türkmen Derneği Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Ali Mükremin Kara, İngilizce dilini iyi derecede bilmektedir ve evli bir aile babasıdır. Sarıçam İlçe Belediye Başkanlığı için aday adaylığı sürecindeki çalışmalarını sürdürmektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.