MHP'den Türk ve Atatürk Düşmanlarına Çok Sert Tepki

MHP'den Türk ve Atatürk Düşmanlarına Çok Sert Tepki

MHP'den, dışarıdaki ve içerideki Türk düşmanlarının ortak özellikleri hakkında dikkat çeken açıklamalar yapıldı.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin 'Oxford Discover Futures 3 Workbook' isimli kitaptan Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sayfayı yırttırmasına tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın ve MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, Kıbrıs'ta Türk Askerinin varlığını ve Atatürk'ün misyonunu GKRY'nin hala anlayıp kabullenemediğini belirterek, Türkiye'deki Türk ve Atatürk düşmanlarının Rumlardan farkı olmadığını söylediler.

MHP'Lİ HİDAYET VAHAPOĞLU: NE FARKINIZ VAR?

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi yetkililerinin bir ders kitabından Mustafa Kemal Atatürk'ün anlatıldığı sayfanın yırtılması talimatını vermesine tepki gösteren MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Kıbrıs Rum Yönetimi öğretmenlerden ders kitabı olarak okutulan 'Oxford Discover Futures 3 Workbook' isimli kitabın Atatürk’le ilgili 36’ncı sayfanın yırtıldıktan sonra öğrencilere dağıtılmasını istemiş. Bizdeki, Türk ve Atatürk düşmanlarının Rumlar’dan ne farkı var?'' dedi.

MHP'Lİ KAMİL AYDIN: HALA ALGILAYIP KABULLENEMEDİLER

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve ABD'li senatörlerin Türk Askerinin Kıbrıs'ta bulunmasını hala hazmedemediğine dikkat çeken MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof.Dr. Kamil Aydın, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Kıbrıs’ta Türk askeri varlığından ve kitaplardaki Atatürk sayfasından rahatsız olan ABD’li senatör ile Rumlar’ın anlayıp, algılayıp kabullenemedikleri gerçek; Adadaki Türk askerinin yegane varlığı barışın teminatı, Atatürk’ün ise bu ulvi misyonun evrensel temsilcisi olmasıdır.'' dedi.

e-xx8w9xmagbpnq.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.