MHP'li Başkan İstifa Ettiğini Duyurdu!

MHP'li Başkan İstifa Ettiğini Duyurdu!

MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, 2023 Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olmak için İl Başkanlığı görevinden ayrıldığını açıkladı.

Kıymetli Dava Arkadaşlarım ve Aziz Hemşerilerim, 1 Kasım 2022 tarihinde Genel Merkezimizin düzenlemiş olduğu İl Başkanları toplantısında Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyin almış olduğu kararla, Milletvekili adaylığını düşünen İl Başkanlarının 1 Aralık 2022 tarihine kadar görevlerinden istifa etmeleri talimatlarına göre; Liderimizle yapmış olduğum görüşme neticesinde Milletvekili adaylığı düşündüğümü bildirerek görevden ayrılma talebimi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Semih Yalçın Başkanımıza 30 Kasım 2022 tarihinde ileterek görevden affını talep ettim. 

Ve bugünde MHP Yakutiye İlçe Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Hilal Kenti Bölgesi Mahalle temsilcilerimiz, sandık kurulu üyelerimiz, bölge esnaf ve hemşerilerimizin katıldığı Sandık Kurulları toplantımızda dava arkadaşlarımızın ve kıymetli hemşerilerimizin huzurlarında ilk kez Milletvekili Aday Adaylığımı ilan etmenin gururunu ve onurunu yaşadım.

7 yıldır MHP İl Başkanlığını yürütmenin onurunu yaşamamda bize bu kutlu görevi layık gören öncelikle Liderimiz Devlet Bahçeli Beyfendiye, Liderimizin şahsında bizlere güvenen ve destek olan Teşkilatlatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Semih Yalçın Başkanımıza, Genel Merkezimizin bütün Divan Üyeleri ve idarecilerine, bu zor ve kutsal görevi birlikte yürütmemde bana destek olan Erzurum MHP İl yöneticilerime, ilçe başkanlarıma, İl ve İlçe Belediye Meclis Üyelerimize, Erzurum Ülkü Ocaklarının kıymetli il ve ilçe başkanlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın kıymetli yöneticilerine ve bütün ülküdaşlarıma ve hemşerilerime çok teşekkür ediyorum

Ayrıca bugün bizleri sizlerle buluşturan bu görkemli toplantıyı düzenleyen MHP Yakutiye İlçe Başkanımız Sinan Demir'e ve Yönetim kurulu üyelerinede özellikle çok teşekkür ediyorum. Milletvekili Aday Adaylığımızın Ülkemize, Milletimize, Şehrimize, Hemşerilerimize ve şahsımıza hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.