MHP'li Başkan Kocamaz: “Bu ülke kıyamete kadar Türk kalacak”

MHP'li Başkan Kocamaz: “Bu ülke kıyamete kadar Türk kalacak”

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen iftar yemeğinde Toroslar ilçesindeki vatandaşlar ile bir araya geldi.

Osmaniye Semt Sahası’nda düzenlenen iftar yemeğine, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin 24. ve 25. Dönem Milletvekili Ali Öz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, MHP Mersin İl Başkanı Atsız Afşin Yılmaz ve il yöneticileri, TÜRKAV Mersin Şube Başkanı Mustafa Tekerek, Kamu-Sen Mersin İl Başkanı Nihat Aşçı, MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar Soydan, MHP Toroslar ilçe yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Toroslar’da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Kocamaz, masaları tek tek dolaşarak misafirlerle hem sohbet etti hem de vatandaşların Ramazan-ı Şerif’ini kutladı.

Ramazan ayı, bereket ayı

Etkinlikte konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bu güzel akşamda, bu feyiz ve bereket ortamında davetimize icabet edip, buraya kadar geldiğiniz için ve bu manevi coşkuya ortak olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Ramazan ayının insanları bir araya getiren, birleştiren, buluşturan, kaynaştıran ve paylaştıran çok önemli bir ay olduğunu belirten Başkan Kocamaz,“Bu ayda insanlar tamamen Cenab-ı Allah’a kilitleniyor, onun emirlerini yerine getirebilmek için bir tatlı koşturmaca içerisine giriyor ve adeta ibadette yarışıyor. Aslında Ramazan insanların birbirinin derdinden anlayabileceği, ibadet yaparken diğer insanların sıkıntılarını da göz önüne alabileceği çok özel bir ay. Oruç da çok özel bir ibadet. Biz de bu ibadetlerimizin karşılığını alabilmek için gönüllerimizi coşturuyor, gönüllerimizi birleştiriyor ve bu güzel ortamlarda bir araya geliyoruz” şeklinde konuştu.

“İnançlarımızı paylaşıyoruz”

İftar programlarını Büyükşehir Belediyesi olarak 30 Mart öncesinde başlattıklarını ve 3 yıldır da devam ettirdiklerini dile getiren Başkan Kocamaz, “Bu iftar buluşmalarında gerçekten çok büyük coşku yaşıyoruz. İnsanlarımız akın akın bu havayı solumaya, bu inanç doruğunu paylaşmaya koşarak geliyor. Maalesef Ramazan’da bile şehadet haberlerini alırken hep birlikte üzülüyoruz. Bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Yapacağımız dualarla ülkemizin üzerindeki kara bulutların bir an evvel çekip gitmesini, İslam Âleminin perişanlığının artık son bulmasına vesile olması için artık Cenab-ı Allah’a dua etmek istiyoruz. Tüm dünyada yalnızlığa itilen bir Türkiye’de hiç olmazsa bizlerin birbirine yakınlaşması, birbirini sahiplenmesi, bayrağına, devletine, milletine sahip çıkarken saflarını sıklaştırması ve her zamankinden daha fazla hoşgörü ortamını geliştirmesi gerekiyor” diye belirtti.

“Bu ülke kıyamete kadar Türk kalacak”

Türkiye’nin tarihte ve bugün Türk olduğunu, gelecekte de Türk olarak kalacağını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Bu ülke tarihte Türk’tü, bugün de Türk ve Allah’ın izniyle var olduğu sürece kıyamete kadar da Türk olarak kalacaktır. Bu hepimiz için, özellikle geçmişten aldığımız mirası gelecek nesillere devretmek açısından çok önemlidir. Nasıl ki bu sofraya gelinceye kadar Ramazan’ı huşu içerisinde geçirdiysek, inşallah bayrama da sağlık, huzur ve barış içerisinde hep birlikte kavuşuruz” dedi.

Kurulan iftar sofralarında binlerce vatandaş dualar eşliğinde ezanın okunması ile beraber oruçlarını açtı. Yapılan Kuran-ı Kerim tilaveti ve iftar duası ile Ramazan ayının huzur ve bereketini aynı sofrada paylaşan vatandaşlar, birlik ve beraberlik içerisinde oruçlarını açmanın mutluğunu yaşadı.

Ayyıldız İlahi Grubu iftar öncesi ve sonrasında ilahilerini seslendirirken, Semazenlerin gösterisi de vatandaşlara huzur dolu bir akşam yaşattı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.