MHP'Lİ BAŞKAN SÖZLÜ’DEN ÖĞRENCİLERE KİTAP DAĞITIMI

MHP'Lİ BAŞKAN SÖZLÜ’DEN ÖĞRENCİLERE KİTAP DAĞITIMI

"Adana Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışından ödün vermiyor"

Adana Büyükşehir Belediyesi, Yüreğir Ticaret Borsası İlkokulu’nda bin 600 kitabın dağıtımını gerçekleştirdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kitapları bizzat dağıtarak, öğrencilere okumanın önemine dair mesaj verdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nca Yüreğir Ticaret Borsası İlkokulu’ndaki öğrencilerin tamamına çeşitli kitap ve ders kitapları dağıtıldı. Roman, hikaye, yardımcı ders kitabı ve Adana Büyükşehir Belediyesi Trafik Kitabı ile boyama kitaplarının dağıtılmasıyla ilgili etkinliğe katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, öğrencilere hitap etti.

Başkan Hüseyin Sözlü, “Çocuklar, öğretmenleriniz sadece bu kitapları okumanızı değil, size okuma alışkanlığını kazandırmak istiyor. Okulda gördüğümüz eğitim, öğretmenlerimizin desteğiyle alışkanlıklarımızı şekillendiriyor. Öğretmenleriniz kitap okumaya sizi teşvik ederek ders müfredatının dışında yeni şeyler öğrenmenizi sağlıyor.  Böylece farklı konularda okuyup, bilgilendikçe, derslerinizi öğrenme kabiliyetiniz artıyor. Kitap okudukça dünyayı tanıma, bilgilenme, kültür seviyemizi yükseltme şansımız çoğalıyor. O zaman gerçekten fark edilen insanlar oluyoruz. ‘Kitap okuyun’ tavsiyesinin çok değerli olduğunu unutmayın. Bu durumdan anneleriniz, babalarınız da çok memnun olacak. Bir yıl boyunca en fazla kitap okuyanı da  ödüllendirebiliriz. Dağıttığımız kitapları okuduktan sonra da birbirinizle değiştirirseniz, daha çok kitap okumuş olursunuz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.