MHP'li Büyükataman'dan Kılıçdaroğlu'na tepki

MHP'li Büyükataman'dan Kılıçdaroğlu'na tepki

Bahçeli’nin açıkladığı Anayasa taslağı ile ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı değerlendirmeye Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman tepki gösterdi.

Büyükataman, Kılıçdaroğlu'nun MHP Lideri Bahçeli'nin açıkladığı yeni Anayasa taslağını 'gündemi değiştirme çabası' yorumuna sert tepki gösterdi. Büyükataman, ''Günlük gündem suiistimali ancak Kılıçdaroğlu’nun çapına göredir.'' dedi.

Büyükataman'ın açıklamaları şu şekilde:

Hatırlayalım! Kapalı kapılar ardında PKK’nın uzantısı HDP ile Anayasamızın değiştirilemez maddelerini de değiştirmeyi kapsayan yeni Anayasa çalışması tertip eden Kılıçdaroğlu ve Akşener, gerçekler ortaya çıkınca inkâr politikasını devreye sokarak kendilerine yakışanı yapmıştı.

Kirli işbirlikleri ortaya çıkınca polis baskınına uğrayan kaçak kumarhane oyuncuları gibi kaçışan zilletin ortaklarından Kılıçdaroğlu, Sayın Genel Başkanımızın açıkladığı yeni Anayasa taslağını “gündemi değiştirme çabası” olarak yorumlamış.

Günlük gündem suiistimali ancak Kılıçdaroğlu’nun çapına göredir.

Gündem olabilmek adına rüzgâra göre açıklama yapan Kılıçdaroğlu şunu bilsin ki Milliyetçi Hareket’in siyaset anlayışında gündemi değil büyük Türk milletine kabul ettirilmek istenen makus kaderi değiştirmek vardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.