MHP'li Çetinkaya: Atatürk’ü unutturmaya kimsenin gücü yetmez

MHP'li Çetinkaya: Atatürk’ü unutturmaya kimsenin gücü yetmez

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milleti için karanlıklardan kurtulup aydınlığa çıkışın sembolü olduğunu bildirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, hayatını Türk milletine adayarak bir imparatorluğun küllerinden Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturmaya kimsenin gücü yetmeyeceğini bildirdi. Çetinkaya, Atatürk’ün karanlıklardan aydınlığa ulaşmamızın sembolü olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hakk’a yürüyüşünün 78. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, “Türk ayağa kaldıran ve hayatını milletine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü gururla, özlemle ve rahmetle bir defa daha yadediyoruz” dedi.

KARARLILIK VE CESARET ÖRNEĞİ

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, 10 Kasım Atatürk’ün vefatının 78. Yıldönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda daha sonra şöyle dedi:

“Mustafa Kemal Atatürk, en zor anlarda bile Türk milletinin gücünden zerre kadar kuşkuya düşmemiştir. O, her türlü olumsuzluğa rağmen güçlüklerin üstesinden gelinebileceğini bizlere gösteren en büyük örnek insandır.

Yanan, yıkılan ve yenilen bir imparatorluğun küllerinden Türk’ün asil kudretini tekrar ayağa kaldıran ve sonuca ulaştıran elbette Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz kararlılığı olmuştur.

Samsun’da çaktığı kıvılcımı Ankara’daki kurtuluş mücadelesinde taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve mücadelede yayında yer alan kahramanlarımızı rahmetle, minnetle ve şükranla yadediyorum. Ruhları şadolsun.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.