MHP'li Çetinkaya “İman ve inancın zaferi bitmez”

MHP'li Çetinkaya “İman ve inancın zaferi bitmez”

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Çanakkale Zaferi’nin iman ve inancın eseri olduğunu söyledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Çanakkale Zaferi’nin iman ve inancın eseri olduğunu ifade ederek “Geçmişinde imkansız denilen zaferlere imza atan Türk milleti bundan sonra da gerektiğine başaracağını göstermiştir. 15 Temmuz’da kanlı ellere karşı tek yürek olan Türk milleti, bağımsızlığı ve ülkesi için canını seve seve feda edeceğini göstermiştir” dedi.

MHP İl Başkanı Çetinkaya, Çanakkale Zaferi’nin ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla beraberinde il yöneticileri ve ilçe başkanlarının da bulunduğu kalabalık bir heyetle Ankara’daki şehitlikleri ziyaret etti. Çetinkaya başkanlığındaki MHP heyeti Anıtkabir’deki törenin ardından Cebeci Askeri Şehitliği ile Gülveren Polis Şehitliği ve Karşıyaka Mezarlığı Şehitliklerine ziyaretlerde bulundu.

ÇETİNKAYA’NIN 18 MART MESAJI

Bu arada MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda şunları söyledi:

“Bu büyük zaferinin 102. yıldönümünde Çanakkale’de destan yazan ecdadın ve aziz şehitlerimizin öleceklerini bile bile mücadele ettiklerini asla unutamayız.

Çanakkale’de iman ve inanç, topa, tüfeğe ve gelişmiş savaş gemilerine karşı durarak bir zafere bayrak açmıştır.

Dün üzerimize her türlü imkanlarıyla gelenlerin, günümüzdeki artıklarının da Türk milletine kanlı tuzaklar peşinde olduğu bilinciyle hareket edeceğiz. Onların oyunlarına karşı her zaman uyanık olacağız.

Çanakkale’de ayağa kalkan millet iradesi, kanlı emeller peşinde koşanlara en büyük dersi vermişlerdir. Aziz Türk milletinin her ferdi o çetin günlerde omuz omuza, sırt sırta vererek bu aziz vatanı bize yurt edinmişlerdir.

Bu büyük zaferi sağlayan ve Çanakkale’yi geçilmez kılan şeyin Türk milletinin birlikte yaşama ülküsünden başka bir şey değildir.

Bu duygularla, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102'nci yıldönümünde, aziz şehitlerimizi minnetle anarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türk’ün bağımsızlık ve varlık mücadelesinde çabası olan aziz ecdadımıza Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları Cennet olsun."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.