MHP'li Erkan Akçay'dan İP'in Çelişkili Siyasetine Tepki

MHP'li Erkan Akçay'dan İP'in Çelişkili Siyasetine Tepki

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, İP'in terör örgütü ve siyasi uzantıları konusunda yaptığı çelişkili açıklamalara sert cevap verdi. Akçay, İP'e yönelik eleştirilerini hatırlatmalarda bulunarak yaptı.

Terör örgütü PKK'ya dost olanların kendilerinin düşmanı olduğu yönünde açıklamalar yapan İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'a cevap veren MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, İyi Parti'nin bugüne kadar olan tutum ve davranışları konusunda hatırlatmalarda bulunarak, önceki açıklamalarıyla günümüzdeki açıklamaları arasındaki tezatı ortaya serdi.

KAHVALTI GÜZELLEMESİ YAPAN SİZ DEĞİL MİSİNİZ?

İP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan Gara’da katledilen vatandaşlarımızla ilgili TBMM Genel Kurulundaki konuşmasında “ Pkk ile dost olanlar bizim düşmanımızdır. PKK’ya düşman olamayan bizim dostumuz olamaz.” demiş. İP’e hatırlatmak gerekir:  Pkk’nın siyasi kolu Hdp ile işbirliği yapan İP değil midir? Hdp’nin yancısı CHP ile işbirliği yapan İP değil midir? Terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasını isteyen ve Demirtaş ile kahvaltı arzusuyla yanıp tutuşan İP başkanı değil midir?

ATATÜRK'SÜZ VE TÜRK'SÜZ ANAYASA ÇALIŞMASI YAPANLAR SİZ DEĞİL MİSİNİZ?

10 Ocak 2018 tarihinde “İYİ Parti’yi, CHP ve Hdp ile yan yana getirme çabasını çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum.” deyip de 26 Haziran 2018’de “Hdp Kürt siyasi hareketinin temsilcisidir” diyerek Hdp’ye meşruiyet kazandırmaya çalışan İP başkanı değil midir? Seçimlerden önce pkk’nın siyasi kolu Hdp’ye aracı göndererek Hdp ile işbirliği yapan, Hdp ile “Atatürk”süz ve “Türk”süz anayasa çalışması yaparak Anayasa’nın ilk üç maddesini değiştirmeye çalışan İp değil midir? İmralı Canisi Öcalan’a ev hapsi isteyerek bebek katilinin görüntülü olarak televizyon programlarına katılmasını isteyen Salim Ensarioğlu’nu Genel Başkan Yardımcısı yapan İp başkanı değil midir? 

KAYYUM ATAMALARINA KARŞI ÇIKAN SİZ DEĞİL MİSİNİZ?

Diyarbakır’da Hdp il binası önünde evlat nöbeti tutan anneleri ziyaret ederek destek veren yetkilileri “Oraya dikkat çekmek, HDP’yi rol icabı şeytanlaştırmak”  şeklinde nitelendirerek Hdp ve pkk’ya sahip çıkan İp başkanı değil midir? Görevden alınan pkk destekçisi Hdp’li Batman Belediye başkanına sahip çıkan İp başkanı değil midir? HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana’nın milletvekilliğinin düşürülmesine yönelik oylamaya katılmayarak HDP’ye destek veren İp milletvekilleri değil midir?

AFRİN OPERASYONUNA KARŞI ÇIKAN SİZ DEĞİL MİSİNİZ?

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin terörist Demirtaş ile kararıyla ilgili olarak “AİHM’in Demirtaş kararına saygı duyulmalı, Demirtaş serbest bırakılmalı” diyen İp Genel Başkan Yardımcısı  Bahadır Erdem değil midir? Hdp ile vicdan kardeşliği çağrısı yapan, “Afrin operasyonuna karşıyız”  diyen Aytun Çıray’ı genel bşk. yardımcısı yapan İp başkanı değil midir? "Hdp'nin bizden farkı yok, legal bir parti. Demirtaş çoktan serbest bırakılmalıydı" diyen İp milletvekili Hasan Subaşı değil midir?

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.