MHP'li Fendoğlu'ndan 23 Nisan Mesajı

MHP'li Fendoğlu'ndan 23 Nisan Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM'nin 100. Kuruluş Yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100. Kuruluş Yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı.

Fendoğlu mesajında;

 “Hem ülkemizde, hem de tüm dünyada görülen korona virüs salgını nedeniyle zor günlerden geçiyoruz. Ülkemiz en başından itibaren tüm tedbirleri alarak, hem hazırlık, hem müdahale, hem de mücadele konusunda sağlam bir duruş sergilemektedir. Bu kapsamda çok şükür kayda ve takdire değer sonuçlara ulaşılmaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin yüzüncü yaşını coşkuyla ve yoğun katılım eşliğinde ifa ve ifade edememenin burukluğu da herkesin malumudur. TBMM'nin açılışından tam 100 yıl sonra Devletimiz ve Milletimiz bu salgınla azim ve kararlılıkla mücadelesini sonuna kadar devem ettirecek ve ümitle beklenen, özlenen günlere ulaşılacaktır.

Hangi şart altında olursa olsun, Gazi Meclisin Kuruluşunun 100. Yılını idrak etmenin gururu tarifsizdir.

İlk Meclis aziz Türk milletinin ruh kökünden doğmuş, Milli Mücadele’nin sevk ve idare merkezi olmuş, kurtuluş ve kuruluşun simgesi, 23 Nisan 1920, Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi ve hukuki alt yapısının hazırlandığı bir dönemin miladıdır.

İlk Meclis’in manevi harcı dualarla, salavatlarla, Kuran-ı Kerim tilavetleriyle, ihlaslı ve milli gönüllerle karılmıştır.

Bir Cuma günü, kurbanlar kesilerek, Hürriyet aşığı  Türk milletinin zalimlere teslim olmayacağını, tarih sahnesinden çekilmeyeceğini hem asra mühür vurup Milli iradeyi destanlaştırmış, hem de yedi düvele ilan etmiştir.

Böylesi tarihi bir gün; 23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin sembolü olarak gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir. Türkiye’nin kuruluş ilkeleri arasında yer alan ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesi, bu topraklarda ilelebet devam edecek bir idealdir.

Ülkemizin, Ülkülerimizin teminatı ve Milli Egemenlik mirasını devralacak çocuklarımızın, bayramlarını yürekten kutluyor, bu zor günlerden sonra , daha pek çok bayramı doyasıya ve sevinç içinde kutlayacakları günlerin yakın olduğunu belirtmek isterim.

Ayrıca TBMM'nin ilk Başkanı, ilk Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucu Başbuğu Mustafa Kemal Atatürk'e, Türk milletinin şerefli tarihinde izi bulunan tüm kahramanlarımıza, ilk Meclisin saygıdeğer üyelerine, kanlarıyla toprağa vatan mührü vuran bütün şehitlerimize şükran ve minnetle Cenab-ı Allah'tan rahmetler diliyorum.

Rahmet ve bereket ayı 11 Ayın sultanı Ramazan-ı Şerifimizin mübarek olmasını, Türk milletine ve Türk-İslam dünyasına hayır, huzur, bereket ve dirlik getirmesini niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Meclis’imizin 100’üncü Kuruluş yıl dönümünü saygıyla kutluyor, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yürekten tebrik ediyorum”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.