MHP'li Feti Yıldız'dan Devletin Varlığına Tehdit Açıklaması

MHP'li Feti Yıldız'dan Devletin Varlığına Tehdit Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Uluslararası alanda terör örgütü olarak kabul edilen bir örgütü destekleyen siyasi partinin şiddeti benimsediği apaçık ortadadır.

Uluslararası alanda terör örgütü olarak kabul edilen bir örgütü destekleyen siyasi partinin amaçlarına ulaşmak için şiddeti benimsediği anlamına geleceğine dikkat çeken MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, varlığına yönelik tehdit algılayan Türkiye'nin demokratik hukuk devleti olmanın gereği olarak önlem alması gerektiğini söyledi.

VARLIĞINA YÖNELİK TEHDİT ALAN TÜRKİYE ÖNLEMİNİ ALMALIDIR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Ülke bazında ve uluslararası alanda terör örgütü olarak kabul edilen bir örgütün açık veya gizli olarak desteklemesi her platformda bu örgüte meşruiyet kazandırmaya çalışması, söz konusu siyasi partinin amaçlarına ulaşmak için şiddeti benimsediğinin açık ispatıdır. Bölücü terör örgütünün siyasi alan yapılanması partiyle ilgili hemen hergün yerli yersiz tartışmalar yapılmaktadır. Şu hususu hatırlatmak isterim; Devletin kendi varlığına yönelen tehditlere karşı önlem alması demokratik hukuk devleti olmanın gereğidir.'' dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.