MHP'li İsmet Büyükataman: Sarızeybek Türk Ordusunun Hasmı

MHP'li İsmet Büyükataman: Sarızeybek Türk Ordusunun Hasmı

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İP GİK Üyesi Erdal Sarızeybek'in üniforma ile beraber onun temsil ettiği yüce değerleri de çıkardığını söyledi.

Terör ve ihanet konusunda herkese tarafını belirleme çağrısı yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef alan İP GİK Üyesi Erdal Sarızeybek'e tepki gösteren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Erdal Sarızeybek'in TSK'daki hizmetini hatırlatan İP cenahına tekrar cevap vererek, Erdal Sarızeybek'in üniforma ile birlikte üniformanın temsil ettiği yüce değerleri çıkardığını ve terör örgütü PKK ağzıyla konuşarak Türk ordusuna dostluk yerine hasımlık yaptığını söyledi.

SARIZEYBEK ÜNİFORMA İLE BİRLİKTE ÜNİFORMANIN TEMSİL ETTİĞİ DEĞERLERİ DE ÇIKARDI

Erdal Sarızeybek'in TSK'daki hizmetini hatırlatan İP cenahına tekrar cevap veren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Şanlı Türk ordusunun şerefli üniforması ile kazanılan itibar, emeklilikten sonra da aynı yüce değerleri savunmakla ebedîleşir. Üzerindeki şerefli üniforma ile beraber onun temsil ettiği yüce değerleri de çıkaran birinin bugününü sorgulamamıza bir engel mevzubahis değildir. Kendini üniformadan daha değerli zannedenlerin, kahraman ordumuza hizmet etmekle şereflenenlerin elde ettikleri bu şerefi; 13 vatan evladını kaybettiğimiz dakikalarda PKK ağzı ile konuşarak pazara çıkarması gayrimillî, gayriinsanidir.'' dedi.

SARIZEYBEK TÜRK ORDUSUNUN DOSTU DEĞİL HASMIDIR

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ''Hele hele kendisine gösterdiğimiz tepkiyi, 'TSK başta olmak üzere tüm güvenlik kurumlarımıza hakaret' olarak sunmaya kalkan uğursuzların sözleri, sipariş üzerine kaleme alınmış bir fitne teşebbüsünden başka bir şey değildir. Payına; PKK’nın siyasi uzantılarını 'Kürt siyasi hareketinin temsilcisi' olarak görenlere, terörist Demirtaş ile kahvaltı için sözleşenlere 'hizmet etmek' düşen nasipsizler, şerefli Türk ordusunun dostu değil, hasmıdır.'' dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.