MHP'li Karapıçak, İstanbul'da Hedeflerini Açıkladı

MHP'li Karapıçak, İstanbul'da Hedeflerini Açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, 23 Haziran seçimleri kapsamında yaptığı açıklamada; Yarım milyon Samsunlunun yaşadığı İstanbul’da hedeflerinin 150 bin hemşehri ile bir araya gelmek olduğunu söyledi.

İstanbul'da ki seçim çalışmalarının son gününe kadar devam edeceğini belirten İl Başkanı Karapıçak “Mitili İstanbul’a attık. Genel Başkanımızın talimatıyla geldik, inşallah zafer ile de mazbatayı alıp döneceğiz” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP Samsun İl Yöneticileri, MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay ve beraberindeki heyet ile beraber Samsunlu vatandaşların yoğun olarak yaşadıkları ilçeler ile Samsun derneklerini ziyaret ederek çalışmalarına yoğun şekilde devam ediyor.

Samsunlu Hemşehrilerin bir araya geldiği ve 100 binlerce Samsunlunun buluştuğu etkinliklerin ardından ilçe gezileri, dernek ziyaretleri, esnaf ve stand ziyaretleri yaptıklarını ifade eden Karapıçak yaptığı açıklamada, “Bugün itibariyle İstanbul’da ki çalışma hedeflerimizi planlama ve strateji açısından %90’lık kısmını tamamladık. Kalan günlerde ise kalan 3 günde ise kalan kısmı tamamlayacağız. Yarım milyon Samsunlunun yaşadığı İstanbul’da hedefimiz 150 bin hemşehrimizle bir araya gelmekti. Bu hedefi yakalayacağız” dedi.

BİZE DÜŞEN YARIM İŞİ TAMAMLAMAKTIR

Sultanbeyli Samsunlular Derneği SULMASDER, Sultanbeyli Salıpazarlılar Derneği, Yakakent Büyükkırık Köyü Derneği ve Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Metin Şenel’in de katılımıyla hemşehri buluşmalarına katılan Karapıçak, birlik ve beraberlik mesajları vererek, “Samsunlu hemşehrilerimiz İstanbul’da yarım milyonluk bir güç. Bu güç bölünmemeli. Samsunluların %90’a yakını sağ seçmen. Hal böyle olunda sizlere ulaşmak, sizlere ülkenin durumunu ve gerçeklerini anlatmak, aktarmak çok kolay oluyor. Bu birlikteliğimizi hiç kimsenin şahsi, siyasi ve egosuna mahkum edemeyiz. Yanlış anlaşılmaları biz hallederiz. Dargınları barıştırırız. Bunu başaramazsanız bu durum sandığa yansıyor ve 31 Mart’ta yansımış da. Bu kırgınlıkları yok etmek adına 11 Mayıs’tan bugüne söylem ve eylemlerimizle çaba gösterdik ve başarılı da olduğumuzu düşünüyorum.  Seçim konusuna gelirsek itiraz edilen sandıklar bildiğiniz gibi sayıldı. Bu bize gösterdi ki tamamı sayılsa yanlış düzelecekti. Karar verildi seçim yenilendi. Şimdi bize düşen yarım kalan işi tamamlamaktır” dedi.

EN ÇOK DERNEKLEŞME LADİKLİLER DE...

“Hemşehri Hareketi” kapsamında buluşma ve ziyaretlere devam eden Başkan Karapıçak, Sancaktepe’de ki Ladik Tatlıcak Köyü Derneği - TADER’i de ziyaretinde, Ladik ilçe nüfusuna göre İstanbul’da en çok dernekleşmeyi Ladiklilerin yaptığını anlattı.

Kartal Samsunlular Derneği ve Kartal Cevizli Samsunlular Derneğinde yöneticileri de ziyaret eden Karapıçak, ardından Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Metin Şenel'in katılımıyla gerçekleşen federasyon buluşmasına, MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, Maltepe Samsunlular Derneği, İnşaat ve Ustaları Derneği (Samsunlular) ve Maltepe Yakakent Samsunlular Derneği başkan ve yöneticileri katıldı. Yalı Cafe Restaurant’da bir araya gelinen Samsunlular ile birlikte geniş çaplı istişarelerde bulunuldu.

 

BAZI HEMŞEHRİLERİMİZ PİREYE KIZMIŞ YORGAN YAKMIŞ

MHP İl Başkanı burada yaptığı konuşmada; Samsunluların birçok alanda olduğu gibi siyasette de aktif bir döneme girdiğini, özellikle eğitimli gençlerin siyaset kurumu içerisinde daha fazla aktif olmaları gerektiğini belirterek; "İstanbul’da ki dernekleşme konusuna da değinen Karapıçak “Bazı koltuk çekişmeleri dernekleşmeye zarar vermemeli. Hizmette yarış olacak ise koltuk yarışının öne geçmemesi gerekir. Hal böyle olunca %80-90’ı sağ seçmen olan hemşehriler arasına koltuk kavgaları gidiyor. Sonucu ise küskünlüklere neden oluyor. Buna izin vermeyeceğiz. Kafası karışan hemşehrilerimiz olabilir. Bunları siz ikna edin. Edemezseniz bize iletin biz görüşelim ama bazı hemşehrilerimiz pireye kızıp yorgan yakmış. Şimdi bunu telafi etme şansı doğmuştur.” dedi.

 Karapıçak “Samsunluluk bilinci ve ruhu 23 Haziran’da İstanbul’da vücut bulmalı” dedi. “Silivri’den Şile’ye kadar 185 dernek, 11 federasyon ve 1 konfederasyon ile buluşma hedefinde olduğumuz gibi nerede Samsunlu hemşehrimiz veya hemşehrilerimiz var. Burada olma nedenimizi anlatıyoruz.” şeklinde konuştu.

Avcılar Samsunlular Derneği AVSAMDER’i ziyaret eden Karapıçak'ın toplantısına, Alaçam Derneği ve Esenyurt’tan Terme Kültür Evi Derneği’nin Başkan ve yöneticileri de katıldı.

Abdullah, Karapıçak ve beraberindeki heyet, Esenyurt Kıraç Samsun Çarşamba Samsunlular Derneğinde hemşehriler ile buluştuğu programa MHP 3. Bölge Milletvekili Hayati Arkaz, MHP Esenyurt İlçe Başkanı Halil Kaval’da katıldı.

BU ÜLKE SOĞAN VE PATETES İLE KAZANILMADI

Beka meselesine dikkat çeken Karapıçak, en az 500 bin fark ve mazbatayı almadan Samsun’a dönmeyeceklerini belirterek, "Eskiden İstanbul’da neler yaşandığını sizler biliyorsunuz. Kokudan, farelerden geçilmeyen, trafik sorunu keşmekeş olmuş bir şehirde, sorunlarını çözmüş ve çözme yolunda hedefleri olan bir dünya şehri İstanbul’a yolculuğu gözünüzde bir canlandırın.İstanbul’u herkes yönetemez. Burayı yönetmek için bilgi, tecrübe ve sağduyu lazım. Birilerinin hırsızlığına Türkiye Cumhuriyeti devleti, savcıları hakimleri sahip çıktı. 200 sandıkta 15 bin fark olur mu?. Birileri patates soğan üzerinden siyaset yaptı. Şimdi 1 lira 2 lira patates soğan. Bu ülke soğanla patatesle kazanılmadı, kanla kazanıldı. Kimse ucuz siyaset yapmasın. Kişisel küskünlükler, şahsi hatalar siyasete mal edilmemeli. Bu ülke meselesinde herkes eşini dostunu alacak oyunu kullandırtacak. Beka meselesi olmasa Osmanlı yıkılır mıydıMenderes asılır mıydı, darbeler, muhtıralar olur muydu, 12 Eylül darbesi yaşanır mıydı, 15 Temmuz darbe girişimi olur muydu? Demek ki beka sorunu varmış ve halen daha var.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.