MHP'li Sefer Aycan'dan Kamuya Engelli Ataması Talebi

MHP'li Sefer Aycan'dan Kamuya Engelli Ataması Talebi

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, uzun süredir yapılmayan kamuda engelli atamasının yapılmasını talep etti.

Engelli vatandaşların önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik çalışmaların artırılmasını isteyen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, zorunlu kota olmasına rağmen özel sektörün engellilere yeterince iş imkanı sağlamadığını belirterek, uzun süredir yapılmayan kamuda engelli atamasının yapılmasını talep etti.

HER ALANDA ENGELLİ VATANDAŞLARIN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRALIM

Engelli vatandaşların önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik çalışmaların artırılmasını isteyen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, ''Engellilik hayatın gerçeğidir, her an herkesin başına gelebilir. Nüfusumuzun yaklaşık yüzde 10'unun en az bir engeli vardır ve engelli kişi sayısı sürekli artmaktadır. Engelli kişilerin önündeki engelleri kaldırmalıyız, hayatı birlikte yaşamalıyız. Engelli kişilere yönelik fiziksel ve ruhsal rehabilitasyon hizmetlerini artırmalıyız. Yaşama gücünü daha da artırarak yaşama bağlamalıyız. Eğitim hayatında gerekli düzenlemeler yapmalıyız, eğitime devam etmelerini sağlamalıyız.'' dedi.

KAMUDA ENGELLİ ATAMASI YAPILMALIDIR

Özel sektörün engellilere yeterince iş imkanı sağlamadığını hatırlatarak, uzun süredir yapılmayan kamuda engelli atamasının yapılmasını talep eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, ''Engellilerin en önemli isteklerinden biri de iştir. Engellilere özel sektör, zorunlu kota olmasına rağmen, iş imkânı tanımamaktadır; bu nedenle, engellilerin tek beklentisi kamuda engelli atamasıdır. Uzun süredir engelli ataması yapılmamıştır; bu nedenle, engelli sağlıkçı, engelli öğretmen ve genel olarak, kamuda engelli ataması yapılması en büyük beklentidir. Engelli ataması ilanı uygun olacaktır.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.