MHP'li Semih Yalçın'dan Derin Devlet Suçlamasına Tepki

MHP'li Semih Yalçın'dan Derin Devlet Suçlamasına Tepki

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, siyasette alternatif, çare ve fikir üretemeyen yoldaşların kusurlarını örtmek için MHP'ye mafya ve derin devlet yaftalaması yaptıklarını söyledi.

The Guardian’da kaleme alınan bir yazıdan esinlenerek MHP’nin iktidara verdiği desteğin Türkiye’yi bir mafya devletine dönüştüreceğini iddia eden Cumhuriyet Gazetesine tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, teröristlerle yoldaşlık edenlerin kusurlarını örtmek için MHP'nin hedef alındığını belirterek, modası geçmiş yöntemlerle Cumhur İttifakı'nı eğip bükemeyeceklerini söyledi.

MİLLET İRADESİNE MAFYA VE BENZERİ KAVRAMLARLA PRANGA VURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Herhangi bir siyasi parti veya kurumu “derin devlet”, “mafya”, “organize işler”, karanlık geçmiş” gibi bir takım netameli kavramlar üzerinden yaftalamaya, değersizleştirmeye çalışmak; politikanın en ucuz, işporta ve demode yöntemlerden biri. Millet iradesine mafya ve benzeri kavramlarla pranga vurmaya çalışmak; siyasette alternatif, çare ve fikir üretemeyen CHP merkezli aşırı solun öteden beri sığındığı dümen, dalavere ve katakulli siyasetinin bir parçası.

MAFYA VE DERİN DEVLET KAVRAMLARI ÜZERİNDEN MHP'Yİ YAFTALAMAYA YELTENDİLER

Mafya ve derin devlet gibi kavramlar üzerinden MHP’yi yaftalamaya yeltenenlerin başını CHP çekiyor. Fikir ve kavram istismarcısı CHP’ye son olarak sınır ötesinden koltuk değneği yollandı. İngiltere’de yayımlanan ve solcu kesim tarafından okunan The Guardian, demokratik ülkeler için tam bağımsızlığın ilham kaynağı olan milliyetçiliği “aşırı sağ” olarak saptıran bir yazıya ver vermiş.

TERÖRİSTLERLE YOLDAŞLIK EDENLERİN KUSURLARINI ÖRTMEK İÇİN MHP'Yİ HEDEF ALDI

Cumhuriyet gazetesinin servis ettiği The Guardian’daki yazıda, MHP’nin mevcut iktidara verdiği desteğin Türkiye’yi bir mafya devletine dönüştürebileceği herzesi de yumurtlanmış. MHP’yi mafya ile özdeşleştirme çabası; teröristlerle fikirdaşlık, yoldaşlık, kaderdaşlık ve gönüldaşlık eden CHP ile yancılarının kusurlarını örtmek, üstlendikleri ağır sorumluluk ve vebali millet nazarından kaçırmak içindir.

MODASI GEÇMİŞ YAFTALAMA YÖNTEMLERİ CUMHUR İTTİFAKI'NI EĞİP BÜKMEYE YETMEZ

Bazı netameli kavramları MHP’yi değersizleştirmek ve Cumhur İttifakının güçlü siyasi müessiriyetine zarar vermek için kullananlar, bu ittifakın arkasındaki sarsılmaz millî iradeyi de ıskalıyor. Hariçten gazel okuyarak CHP’ye payanda olmaya çalışan dış çevreler, boşuna uğraşıyor. Cumhur İttifakının enerji ve güç kaynağı olan millî irade, çifte su verilmiş çelik gibi. Modası geçmiş, eskimiş birtakım yaftalama ve saptırma yöntemleri onu eğip bükemez.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.