MHP'li Semih Yalçın'dan Yeni Cumhur İttifakı Açıklaması

MHP'li Semih Yalçın'dan Yeni Cumhur İttifakı Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sahtecilere ve kavgacılara itibar etmeyecek olan Türk Milletinin tavrının MHP ve Cumhur İttifakına yarayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti içi muhalefeti ve ittifak ortaklarını nasıl ekarte ettiğine yönelik değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, her konuda birbiriyle ayrışan zillet ittifakını oluşturan partiler arasında yaşanacak çok büyük kavga ve çıkar çatışmalarının, MHP ve Cumhur İttifakı'na yarayacağını söyledi. 

KILIÇDAROĞLU'NUN İTTİFAK VE PARTİ İÇİ RAKİPLERİNİ EKARTE ETME STRATEJİSİ

Notaları FBI tarafından yazılmış, ara nağmeleri Kandil ve FETÖ militanları tarafından süslenen muhalefet potporisinin de fakto hanendesi Kemal Kılıçdaroğlu; sahnede başka seslendirici istemediğinden, bütün fiilî ve muhtemel rakiplerini ekarte etmeye soyundu. Kılıçdaroğlu, yedisi de birbirine benzemeyen uyumsuzlar korosundan yükselen çatlak sesleri kıstı. Önce kendisine rakip olabilecek İstanbul ve Ankara Belediye Başkanlarının isimlerini kamuoyu arenasına iterek sırtlanların, kaplanların önüne attı. Kılıçdaroğlu, iki büyük ilimizin belediye başkanlarıyla bazı partilileri dublör ve hatta tavşan aday olarak kullanıp yıpranmalarını sağladı. Siyasette dublör veya tavşan aday kullanmak; sahteciliğin, kendi partisinin gücünü harcamanın ve kamuoyunu dolandırmanın yeni bir yöntemi…

KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINI DIŞA VURMASI

Kılıçdaroğlu, daha sonra yedili müzik grubunun en çatlak seslerinden İP Müdiresi Meral Akşener’in atabileceği muzır hamleleri göz önüne alarak maksadını açık etti ve onu, adaylığının önünde duramayacağı bir siyasi cendereye soktu. Kemal Kılıçdaroğlu, son olarak da İzmir’de nihai çıkışını yaparak kendi partisinin yönetim kadrosuyla teşkilatına kurt ağzı bağlama metodu uyguladı. “Gerçekten benimle misiniz?” düğümünü atıp kimseye tercih hakkı bırakmayacağını gösterdi. Bu emrivaki karşısında CHP’li bazı milletvekilleri bile “Biz noter miyiz?” diyerek haklı itirazda bulundu. Altılı masadaki yancı başkanlarınsa nutku tutuldu. Onlar, Cumhurbaşkanı adayının masada belirleneceğini sanıyorlardı. Oysa Kemal Bey çoktan kararını vermiş, adaylığını dikte ettirme hırsını açığa vurmuştu.

GÖZLERİNİN İÇİNE BAKA BAKA HEPSİNİ ALDATTI

Önceleri ne diyordu Sayın Kılıçdaroğlu? “Cumhurbaşkanı adayı altılı masada belirlenecek.” Güya, kendisiyle beraber hareket eden öteki parti başkanlarının da söz ve seçenek hakkı olacaktı. CHP Genel Başkanı gözlerinin içine baka baka hepsini aldattı, hepsini kullandı. Siyasi dublör kullanan Kılıçdaroğlu; parti teşkilatına ayrı, altılı masadaki yancılarına ayrı mesajlar vererek içindeki “Ben!”i gizledi.Ancak bu uzun sürmedi ve yüreğindeki kripto ihtirası ortaya çıkararak yedili çetenin rakipsiz adayı olma arzusunu bütün çıplaklığıyla sergiledi

AKŞENER'İN İÇİNE SİNMEYEN DURUM

Çok açıktır ki bu durum en çok onun en sadık görünen yancı ve sürekli müdânâcılarından İP Müdiresi’nin içine sinmedi. Ala düşürülmüş Müdire; nasıl işin içinden çıkacağını, Kılıçdaroğlu’nun adaylık hamlesini tabana nasıl anlatacağını bilemez duruma düştü. Öteki yancılarsa suspus… Aslında CHP tabanında da, onu fonlayan mahfillerde de Kılıçradoğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığının hüsran getireceğine dair yaygın bir kanaat var. Baksanıza, CHP destekçisi İsmail Saymaz bile “Kılıçdaroğlu’nun en büyük rakibi, ‘Seçilmesi zor.’ algısı.” diye itirafta bulundu.

BU İŞTEN MHP VE CUMHUR İTTİFAKI KARLI ÇIKACAK

Zillet ittifakını oluşturan yedili çete arasında fırtına öncesi sessizlik hâkim. Bu hırçın sükût, çok büyük kavgalara ve çıkar çatışmalarına gebe… Ayrışma, takışma ve kapışma kaçınılmaz… Bize düşen, “Tırnak tırnak baş başa Allah bunlar kapışa!” tekerlemesini tekrarlamak… Ezcümle millet; 2023 Haziran’ında önüne konacak sandıkta dublörler kullanan sahtecilere değil; kamuoyu karşısında başından beri şerefiyle ve kendi kimliğiyle duran babayiğitlerle itibar edecek. Bu işten kârlı çıkan taraf, şüphesiz MHP ve Cumhur İttifakı olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.