MHP’li Senirli, Antalya Valisini Göreve Çağırdı…

MHP’li Senirli, Antalya Valisini Göreve Çağırdı…

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı birlik içinde kutlamalıyız!”

Antalya’da yaklaşan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları hakkındaki tartışmalara dikkat çeken MHP Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi grup sözcüsü Selçuk Senirli, “Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Antalya yetkilisi Sayın Valimizi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın birlik ve beraberlik içerisinde kutlanmasını temin etmesi için, göreve çağırıyoruz.” dedi.

MHP Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis grup sözcüsü Selçuk Senirli, Meclis’te yaptığı konuşmada, “Bu ay sonunda,29 Ekimde Cumhuriyetimizin 94.yılını milletçe kutlayacağız. Türk Milleti, Mustafa Kemal önderliğinde; emperyalizme karşı; varlığına, birliğine, son yurduna; kanıyla, canıyla sahip çıkmış, 19 Mayıs 1919’dan 29 Ekim 1923’e kadar geçen süre içinde verdiği bağımsızlık ve istikbal mücadelesiyle, bedeli ne olursa olsun teslim olmayacağını yedi düvele ispatlamıştır.” dedi.

Senirli, “Bu yıl Antalya’da gerçekleştirilecek Cumhuriyet Bayramı kutlamaları konusunda yapılan tartışmaları, MHP olarak, üzüntüyle takip ettiklerini, AKP ve CHP mensuplarının ayrı programlarla kutlama isteklerini kaosa yol açan dar siyaset çabaları olarak gördüklerini” belirtti.

MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na bir çağrıda bulunarak,“Gelin… Bir olalım, iri olalım, diri olalım. Bir ağaç kadar hür, bir orman gibi kardeşçesine olalım. Bu bağlamda; Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Antalya yetkilisi Sayın Valimizi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın birlik ve beraberlik içerisinde kutlanmasını temin etmesi için göreve çağırıyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.