MHP'li Tamer Osmanağaoğlu Muhalefeti Akbabaya Benzetti: Semada Bekleyen Muhalifler Hayal Kırıklığına Uğradı

MHP'li Tamer Osmanağaoğlu Muhalefeti Akbabaya Benzetti: Semada Bekleyen Muhalifler Hayal Kırıklığına Uğradı

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanoğlu, MHP Kars İl Teşkilatı 14. Olağan Kongresi'nde konuştu. Muhalefetin akbaba ile benzerliğine değindi ve Türk Milleti'nin semada bekleyen muhalifleri hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel'in güven tazeleyerek yeniden seçildiği, Kars Atapark Otel'de düzenlenen MHP Kars İl Teşkilatının 14. Olağan Kongresinde konuşan MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, 2023 Seçimlerinde Türk milletinin ciddi ve tehlikeli bir süreçten alnının akıyla çıktığını belirterek, Akbaba kuşu gibi semada bekleyen muhaliflerin hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

MHP'Lİ TAMER OSMANAĞAOĞLU'NUN KARS İL KONGRESİNDE YAPTIĞI KONUŞMA

Sözlerimin başında; Selçuklu mirasını paha biçilemez fedakarlıklar yaparak savunan, Milli Şura ile milli şuurun her dem diri tutulabileceğini gösteren, Kazım Karabekir’i ve kahraman Türk ordusunu hasretle kucaklayan, Gazi Kars’ımızın kadirşinas insanlarını sevgiyle selamlıyorum. Açık söylemem gerekiyor ki; tarihiyle, coğrafyasıyla, kültürüyle ve insanıyla yurdun dört bir yanında farkını gösteren Karslı hemşerilerimle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Buraya hareket etmeden önce ziyaret ettiğim, muhterem büyüğümüz, Saygıdeğer Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin selamlarını siz değerli Karslı hemşerilerime getirmenin onurunu yaşıyorum.

Sultan Alparslan’ın Malazgirt ovasında yazdığı destanın daha öncesinde; 1064 yılında Anadolu’ya Türk’ün imzasını attığı Kars’ta bulunmanın şerefini yaşıyorum. İsmini verdiği Antlaşmayla, bugün dahi, namusumuz addettiğimiz sınırlarımızın çizildiği, Milletvekili olduğum İzmir’in düşman işgalinden kurtulmasıyla kesinleşen milli mücadelenin sigortası Kars’ta bulunmanın anlamlı hissiyatını derinden hissediyorum.

Hiç şüphe yok ki bugün; MHP’nin mimarı olduğu, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin hamisi olduğu Cumhur İttifakının, saldırılara ve kumpaslara direnirken gösterdiği gayretin membaı bu topraklardadır. Mehmet Vasıf Paşa komutasındaki Türk Ordusunun, Karslı hemşerilerimizle birlikte, 1855 yılında, tam 135 gün Ruslara karşı kahramanca direnişi, kanla alınan vatan toprağını Rus postallarına çiğnetmemesi gayretimizin ana kaynağıdır. Bugün hayat-ı milliyemizi boğmak isteyenlere karşı milli bir duruş sergileyebiliyorsak, Türk milletini tahakküm ve esaretle tehdit edenlere elimizin tersini gösterebiliyorsak elbette bunun yegane sebebi, dün bu topraklarda gösterilen cesaret, dün bu topraklarda sergilenen milli hasletlerle olgunlaşmış anti emperyalist tavırdır.

Ne mutlu ki; Zafer Madalyası sahibi bu şehir bugün de Türk milletinin istiklal portresinin ana hatlarını oluşturuyor. Ne mutlu ki; Anadolu’ya vurulan Türk mührünün iz bırakarak geçtiği bu şehir bugün de bu toprakların vatan olmasının güvencesi olarak güneşin doğduğu yerde duruyor.

14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta Türk milleti ciddi ve ciddi olduğu kadar tehlikeli bir süreçten alnının akıyla çıkmıştır. Akbaba kuşu gibi semada bekleyenler hayal kırıklığına uğramış, nefesimizi kesmeye çalışanların solukları kesilmiştir. Çünkü onların karşısında sadece kağıt üzerinde oluşturulan bir ittifak yoktu. Onların karşısında; erdemlerini doğrunun oluşturduğu, özünü ülkülerinin şekillendirdiği, yegane güvencesi ve sığınağı Türk milleti olan mutlak zafere inanmış ordular vardı. Böyle bir ordunun karşısında kim durabilirdi? Hangi bent binlerce yıllık Türk tarihinin sorumluluğunu yüklenmiş inanmışlar ordusunu engelleyebilirdi?

Hamdolsun ki; Anadolu feraseti 14 Mayısta ve 28 Mayısta kendisini göstermiş, Türk milletine ısmarlamalarla istikamet çizmeye çalışanlara haddini bildirmiştir. Ve bugün önümüzde yeni bir sınav vardır. 2024 Mart ayında gerçekleşecek Yerel Seçimlerde MHP her zaman olduğu gibi “önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” anlayışında milim sapma göstermeden yolunu alacaktır. Kars Belediyesinde dün olduğu gibi yarın da 3 hilal tüm haşmetiyle dalgalanacak, Kars kalesindeki Türk bayrağının gölgesi tüm Karslıları her zaman olduğu gibi bağrına basacaktır. Bundan hiç şüphem yoktur. İşte! Kars Belediyesine 3 hilali asacak kadrolar bugün bu salondadır! İşte! Karslı hemşerilerimizin tercihlerini tahakküm altına alabileceğini sanan Kandil güdümlülere sandıkta haddini bildirecek kadrolar bugün bu salondadır.

Ne diyordu İmam Cafer: "Şu altı şey mü'minde olmaz: Zorluk çıkarmak, hayırsız olmak, hased etmek, inat, yalan ve zulüm.” Şükürler olsun zorluk çıkarmak fıtratımızda yoktur, hayırsız olmak korkumuzdur, hased etmek aklımızdan bile geçmemektedir. Yalan ise kapımızın önünden bile geçemez. Çünkü biz ülkücüyüz, çünkü biz Türk- İslam ülküleriyle bezenmiş kutlu bir neslin umut olan evlatlarıyız. Çünkü biz İmam-ı Azam’ın “Her daim Allah'tan kork, emaneti edâ et, hiç kimseyi küçük görme. Kendi vakarını tanıdığın gibi başkalarının vakar ve haysiyetini de tanı.” öğüdüne kulak verenleriz. Hamdolsun; Allah korkumuz her zaman yüreğimizdedir. Emanete canı pahasına sahip çıkma kararlılığımız her zaman mevcuttur. Çünkü biz Türk milliyetçisiyiz, çünkü biz her bir insanımızın haysiyetine saygı duyan bir milletin evlatlarıyız.

Biz gönüllere girmeye kararlıyız. Evet; biliyoruz ki gönüllere girmek gayret işi olduğu kadar nasiptir de. Ama yine biliyoruz ki nasiple girilen gönüllerde tutunabilmek de marifet ister. Bu sebeple gönüllere girmeye yeminli, girdiğimiz gönüllerden çıkmamaya da kararlıyız. Girmedik gönül, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacak, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin selamlarını her bir Karslı vatandaşımıza tüm samimiyetimizle ileteceğiz. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin dedikleri gibi: Tanı ağarmamış gecelerin ummanında hilalimizi yüzdürmeye devam edeceğiz. Umutsuzluğun koyu sisinde, çilelerin derin kovuğunda, birbiri ardına kurulan tuzakların çetin şartlarında verdiğimiz haysiyet mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz. Yapamazlar diyenleri, başaramaz diyenleri, yaptıklarımızla, başardıklarımızla utandıracağız. Dağılır gider diyenlere birlik olarak dirlik içinde en güçlü şekilde cevap vereceğiz. Kervan kervan yürüyecek, kafile kafile yükseleceğiz. Günün sonunda; içinde bulunduğumuz asrın Türk asrı olduğuna, yeni yüzyılının tertemiz sayfalarının teker teker açıldığına hep birlikte şahitlik edeceğiz. Biliyorum ki bu salonda bulunan her bir ülküdaşımda bu berrak kararlılık fazlasıyla mevcuttur.

6 gün sonra yıl dönümünü kutlayacağımız Kars Zaferinin kahramanlarını, Karslı hemşerilerimi sizlerin nezdinde bir kez daha kutluyorum. Ve yine Azerbaycan’a buradan selam gönderiyorum. Türk milletinin çeyrek asırlık ülküsü Karabağ’ın her bir köşesinde Türk bayrağını yeniden göndere çeken kahramanlarımızı kutluyorum. Şair Almas Yıldırım’ın şu dizeleriyle konuşmama son vermek istiyorum: Kafkas, o güzel yurt, o müebbet vatanımdır! Ben hür olarak doğdum o zümrüt yakasında, Dağları beşiğimdir, karları kefenimdir! Yıllarca, asırlarca sürünsem de yasında, En sonunda mutlaka; o benimdir benimdir! Bu duygu ve düşüncelerle sizleri bir kez daha saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Sağ olun var olun, hepiniz Allah’a emanet olun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.