MHP'li Taşlıçay: "Ülkücü nesiller olarak Türk Kadınının Yanında Olduğumuzu Haykırıyoruz"

MHP'li Taşlıçay: "Ülkücü nesiller olarak Türk Kadınının Yanında Olduğumuzu Haykırıyoruz"

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Koordinatörü ve Ankara Milletvekili Nevin TAŞLIÇAY “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle yazılı basın açıklamasında bulundu.

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle yazılı basın açıklamasında bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Koordinatörü ve Ankara Milletvekili Nevin TAŞLIÇAY, "Dünya kadınlar Günü vesilesiyle, AB sınırlarında zulüm ve işkence gören anaların muhtaç yavruları için “Göçmen Kreşi” açtıran Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.

Yeni bir 8 Mart Dünya Kadınlar Günü; bir yandan arzın dört yanında kutlanırken, diğer yandan da kadınların insanlık mücadelesi sürdüğüne dikkat çeken Taşlıçay, "Anaların hayat verdiği insanoğlu, şefkat ve merhamet hazinelerini yağmalıyor, bombalıyor. Kabiller, Habillere reva gördükleri zulmü yeterli bulmuyor, kırılası elleri varlık sebebi olan analara uzanıyor. Doğu Türkistan’da, Hindistan’da, Arakan’da, Filistin’de, Suriye’de, Yunanistan’da; kimi mahkûm, kimi mülteci, kimi de göçmen olmuş anaların feryadı dinmiyor. " dedi.

Ankara Milletvekili Nevin TAŞLIÇAY, yazılı basın açıklamasında şunları konuştu:

Bütün bu iç karartıcı tabloya rağmen; hem varlık, hem insanlık, hem de onur mücadelesi veren analar başı dik yürüyor geleceğe... İnsanlık ve varlık kavgasında en büyük ve şerefli pay, Türk analarının… Türk kadınları; tarih boyunca hakan eşi, hükümdar yarısı oldular. Kendi uruklarına gece değil, ece oldular. Kendi evlerine ışık, ocaklarına baca oldular. Saçlarını süpürge, yüreklerini melce kıldılar. Kadınlar; henüz seçme ve seçilme haklarının verilmediği sözüm ona modern Batılı ülkelerde ikinci sınıf insan muamelesi görürken, Atatürk Türkiye’sinde, -tıpkı bir zamanlar Ötüken’den Katalan’a uzanan geniş bir coğrafyada hüküm süren atalarımızın yaptığı gibi- başlara taç oldular. Ne var ki gün geldi zamanın değirmeni öğüttü töreleri… Kadınlarımız Hakk’a hukuka, vicdana ve huzura muhtaç oldular. Ama ezilmediler, yenilmediler, asla arkalarına bakıp geri dönmediler. Kiminin tek dileği bir lokma bir hırkaydı, başkalarına muhtaç olmadan yaşamaktı; kimininse sadece bir tutam özgürlük… Kimi eşinden hakkaniyet istedi, kimi ailesinden yalnızca insaf ve adalet…

Kimi sadece sevdiklerini sarıp kucaklamak istedi, kimi de evladını terör batağından kurtarmak!

"Vatan uğruna toprağa düşen kınalı kuzularını Türk bayrağıyla kefenleyen çilekeşler de Türk anaları, Diyarbakır’da -terörizme inat- barış için, evlatlarının Kandil’e yağ olmaması için bayrak açan mangal yürekliler de…" diyen Taşlıçay açıklamasını şöyle bitirdi:

MHP olarak diyoruz ki:

Kadın anadır, bacıdır, yârdır…

Kadın ilkbahardır. Kadın, her 8 Mart’ta gönüllere düşen dördüncü ve en büyük cemredir. Nasıl tabiat uyanırsa baharda, her 8 Mart’ta da kadın dayanışma ruhu tekrar çiçek açar gönüllerde... İnsanlık, aydınlık ve güneşli yarınlara kalkar yeniden… İnsan neslinin devamını sağlayan Tanrı vergisi kucaklar; bir kez daha sevgiyle, şefkatle açılır. Dünya kadınlar Günü vesilesiyle; mübarek, müşfik ve sıcak kucaklarda Türklük ve İslamlık ninnileriyle büyüyen Ülkücü nesiller olarak; “Annem beni yetiştirdi, bu vatana yolladı.” dizesinin verdiği ilhamla, hem Türk, hem de mazlum dünya kadınlarının daima yanında olduğumuzu haykırıyoruz. Dünya kadınlar Günü vesilesiyle, AB sınırlarında zulüm ve işkence gören anaların muhtaç yavruları için “Göçmen Kreşi” açtıran Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle; şehit anneleri ve eşlerine saygı ve sevgilerimizi sunuyor, coğrafyamızdaki bütün kadınlara Türkiye’nin öncülüğünde huzur ve aydınlık yarınlar temenni ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.