MHP'li Taşlıçay: Yolda Özgürce Yürüyemeyen Kadının Vebalini Hepimiz

MHP'li Taşlıçay: Yolda Özgürce Yürüyemeyen Kadının Vebalini Hepimiz

MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, yolda özgürce yürüyemeyen kadının vebalini herkesin hissetmesi gerektiğini söyledi.

MHP Kadın Kolları Genel Koordinatörü ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, TBMM Genel Kurulu'nda 27 yaşındaki Pınar Gültekin cinayetini gündeme getirdiği konuşmasında, kadınların yaşama haklarını huzurlu bir şekilde devam ettirebileceği Türkiye'ye ulaşma hedefinin sadece siyaset organının görevi olmadığını belirterek, tüm vatandaşların sahiplenmesi gereken bir ödev olduğunu söyledi.

KADINLARIN HUZURLU OLDUĞU BİR TÜRKİYE'Yİ OLUŞTURMAK SADECE SİYASETİN GÖREVİ DEĞİLDİR

MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, ''Pınar Gültekin, gülümseyen fotoğrafıyla kalbimizi kanata kanata hafızalarımıza kazımak zorunda kaldığımız gencecik bir kadın, insan hakları içinde değer sırası bakımından ilk ve temel olan yaşama hakkı elinden alınmış bir kadın. Kadınlarımızın insan olmaktan kaynaklanan yaşama haklarını ve yaşamlarını özgürce, huzurlu bir şekilde devam ettirebilecekleri bir Türkiye'ye ulaşmak yalnızca yasal düzenlemeler yoluyla siyaset organının yerine getirmesi gereken bir ödev değil; her bir vatandaşımızın sahiplenmesi gereken büyük ödevimizdir.'' dedi.

YOLDA ÖZGÜRCE YÜRÜYEMEYEN KADININ VEBALİNİ HEPİMİZ HİSSETMELİYİZ

MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, ''Bu hususta yediden yetmişe herkesin şahsi olarak şiddet karşıtlığının gerçekliğini sorgulamasının vicdani bir mecburiyet olduğu inancını taşıyoruz. Her vatandaşımızın, yolda özgürce yürüyemeyen her kadının vebalini üstünde hissetmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yaşadığımız sorunlar hepimizin başına gelebilecek hâldeyken çözümü de herkesten geçmektedir.'' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.