MHP'li Vahapoğlu'ndan MHP'yi Hedef Alan Cindoruk'a Tepki

MHP'li Vahapoğlu'ndan MHP'yi Hedef Alan Cindoruk'a Tepki

MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin HDP'nin kapatılması önerisine karşı çıkan TBMM eski Başkanı ve DYP eski Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'a tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin HDP'nin kapatılması önerisini demokrasiyi zayıflatıcı bir eylem olarak görüp Cumhur İttifakı'nı hedef alan TBMM eski Başkanı ve DYP eski Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'a tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, Türk milletinin siyasi mezarlığa gömdüğü siyasetçilerin hala insanları zehirlemeye çalıştığını söyledi.

HÜSAMETTİN CİNDORUK NE DEDİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin HDP'nin kapatılması önerisi hakkında DW Türkçe'ye beyanat veren TBMM eski Başkanı ve DYP eski Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, yaptığı açıklamada, ''Parti kapatmak nafile bir iştir. Demokratik terbiyeye yakışmaz. HDP'yi kapatmaya çalışmak da yanlıştır. HDP'ye oy verenlere saygısızlıktır. Bütün seçmenlere saygısızlıktır. Siyasi tarihten ders almak, bugünün siyasetçisinin temel görevidir. Erdoğan ve Bahçeli, parti kapatma konusunda polemik yapıyor. Bu polemik Türk demokrasisini zayıflatıyor. Onlara kalsa; kendinden olmayan tüm partileri kapatacaklar. Ama soralım; seçmeni, halkı nasıl kapatacaksınız. Yapamazsınız. Bu boş işlerden vazgeçin.'' dedi.

MHP'Lİ HİDAYET VAHAPOĞLU'NDAN HÜSAMETTİN CİNDORUK'A CEVAP

HDP'nin kapatılmasını istemeyen TBMM eski Başkanı ve DYP eski Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'a sert tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Bi sus be, sus da adam sansınlar. Bir ayağın çukurda hala etrafını zehirliyorsun. Türkiye’nin bu hale gelmesinin müsebbiplerinin önde gelenisin. Millet seni siyasetçi mezarına gömdü sen hala insanlarımızı zehirlemeye çabalıyorsun.'' dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.