MHP'li Yalçın: MHP ve Bahçeli'nin Katkısı İnkar Edilemez

MHP'li Yalçın: MHP ve Bahçeli'nin Katkısı İnkar Edilemez

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Millî bilincin toplumun en geniş kesimlerine yayılması hususunda MHP’nin ve saygıdeğer lideri Devlet Bahçeli’nin katkılarının inkar edilemeyeceğini söyledi.

Bölücü ve zararlı akımların marjinalleşmesinde ve taban kaybetmesinde MHP'nin dominant karakterinin etkisine dikkat çeken MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Millî bilincin toplumun en geniş kesimlerine yayılmasında MHP’nin ve Lideri Devlet Bahçeli’nin katkılarının inkâr edilemeyeceğini söyledi.

MHP'Yİ VAR EDEN TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ ÜLKÜSÜ KIZILELMA HEDEFİNİN ÖLÜMSÜZLÜĞÜNÜ SAĞLAR

MHP’nin milleti ilelebet yaşatmayı temel alan milliyetçiliği; modern, yenilikçi ve gelişmecidir. MHP’yi var eden Türk milliyetçiliği ülküsü, bu yönüyle Türk’ün yedi bin yıllık âleme nizam verme ülküsünün devamlılığını, Kızılelma hedefinin ölümsüzlüğünü sağlamaktadır. Türkiye’de çoğu zararlı olan bölücü akımların marjinalleşmesinde ve taban kaybetmesinde Türk milliyetçiliği fikriyatının dinamizmiyle birlikte bu fikriyatın temsilcisi olan MHP’nin dominant karakteri ve özgül ağırlığı rol oynamıştır.

MİLLİ BİLİNCİN TOPLUMA YAYILMASINDA MHP VE BAHÇELİ'NİN KATKISI İNKAR EDİLEMEZ

MHP; millî vicdana sinmiş, âdeta toplumsal vicdanın ve varlık bilincinin sesi olmuştur. Temsil ettiği Milliyetçi-Ülkücü Hareket ve MHP, milletimizin varlık iradesinin ete kemiğe bürünmüş hâli olarak tecessüm etmiştir. Ancak MHP, siyaset platformunda ulaştığı itibar ve seviyeye büyük bedeller ödeyerek gelmiştir. MHP’nin politik serüveni aynı zamanda Türkiye’nin demokratikleşme ve millî devletin olgunlaşma süreciyle de paralellik arz etmektedir. Millî bilincin toplumun en geniş kesimlerine yayılması hususunda MHP’nin ve saygıdeğer lideri Devlet Bahçeli’nin büyük katkılarda bulunduğu, inkâr edilemez gerçektir.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.