MHP'li Yılmaz'dan Zincir Marketlere Yasaklama Önerisi

MHP'li Yılmaz'dan Zincir Marketlere Yasaklama Önerisi

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, zincir marketlerde eczacı olmadan yapılan ilaç satışlarının durdurulmasını istedi. Vatandaşların sağlığı açısından oldukça sakıncalı ve riskli satışlar yapılmaktadır.

Zincir marketlerde sigara ve elektronik eşyaların satışının engellenmesi tasarısınına yeni maddeler eklenmesini isteyen MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, zincir marketlerde OTC veya gıda takviyesi adı altında vitamin ve benzeri ilaçların eczane dışında satılmasının engellenmesini istedi.

ZİNCİR MARKETLERDE SİGARA SATIŞI YASAĞINI DESTEKLİYORUZ

Zincir marketlerde sigara ve elektronik eşyaların satışının engellenmesi tasarısını destekleyen MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, tasarıya ek yapılmasını isteyerek, ''Küçük esnafı korumaya dönük, zincir marketlerde sigara ve elektronik eşyaların satışının engellenmesi tasarısı doğru ve desteklediğimiz bir uygulamadır. Ancak, aynı zincir marketlerde OTC veya gıda takviyesi adı altında vitamin ve benzeri ilaçları eczacılar olmadan rahatlıkla satılmasının engellenmesi bu tasarıya eklenmelidir.'' dedi.

OTC İLAÇLARININ ECZANE DIŞINDA SATILMASI YASAKLANMALIDIR

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, ''OTC ilaçlarının kontrolsüz şekilde market, internet, benzinlik, aktar ve benzeri yerlerde satılması, vatandaşımızın sağlığı açısından oldukça sakıncalı ve risklidir. Zira, yapılan araştırmalar neticesinde bu ürünlerin içerisinde ciddi yan etki oluşturabilecek etken maddeler bulunduğu tespit edilmiştir. hazırlanan tasarıya, vitamin ve benzeri OTC ilaçların satışının eczane dışında satılmasının engellenmesi maddesi ilave edilmeli, eğer 1.500 metrekare üzeri zincir marketlerde OTC satışına müsaade edilecekse her market başına, cirosuna göre eczacı istihdamında bulunması şartı getirilmelidir.'' dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum