MHP'nin Genç Adayı Neslihan Uzun ’dan Anlamlı Çanakkale Mesajı

MHP'nin Genç Adayı Neslihan Uzun ’dan Anlamlı Çanakkale Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Adana milletvekili A.Adayı Neslihan Uzun: Tarih sahnesine çıktığı günden beri hayata tutunma ve var olma mücadelesi veren biz...

Milliyetçi Hareket Partisi Adana milletvekili A.Adayı Neslihan Uzun: Tarih sahnesine çıktığı günden beri hayata tutunma ve var olma mücadelesi veren biz Türklerin alınyazısı, kaderimizin bir parçası, yaşam biçimimiz savaşlardır. Asya bozkırlarından son vatan toprağımız Anadolu ya taşıdığımız bu alınyazısıdır ki bizi bu topraklarda var eyledi. Gelecek nesillerin, üstünde hür yaşayacağı eşsiz bir güzellikte vatan toprağı bıraktı dedi.

Genç milletvekili a. Adayı bize bırakılan hürriyetin ve dik duruşumuzun ağır bedeli; adlarını bilemediğimiz sadece MEHMET diye yad ettiğimiz sevdalarından uzaklaşırken neler hissettiğini göremediğimiz, analarının dizinin dibinde uyuyamadan, yar kokusuna hasret kalmış, ,evladının sesini duyamadan bir çatı altında aile olamadan belki de… hiçbir tereddüt yaşamadan;inancının kuvvetiyle ve şehadete olan sadakatinin vermiş olduğu aziz şehitlerimizin al kanlarıydı….Anaların gözyaşları,baba hasreti, genç yaşta dul kalan kadınlarımızın ağıtlarıydı diyerek bu günün önemine vurgu yaptı. Ey Çanakkale vatanın hürriyeti, milletin bir olduğu, islamiyetin müjdelediği aziz şühedanın ebediyet uykusunda yattığı güzel Çanakkale… diyen Yörük kızı Neslihan uzun Çanakkale bir destanın öyküsü, Çanakkale bir imanın yansıması, Çanakkale bir milletin var olma mücadelesi ve Çanakkale Türklüğün asil duruşudur diyerek Çanakkale Zaferi’nin milli benliğe kattıklarından söz etti. ‘Tam yüz yıl sonra geleceğimizi aydınlatan bizi bu karanlıktan çıkarmaya ilham olan Çanakkale sendeki birlik beraberlik ve iman dolu ruhu geleceğe taşımak arzumuz ‘diyerek Çanakkale zaferinin 100. Yılında önemli mesajlar verdi. ‘’Yıllar önce yüz binlerce şehidimizi ebediyete uğurlayarak kazandığımız mübarek zaferin yıl dönümünde, bu zaferin milli şuurumuzu perçinlemesi dileğiyle aziz şehitlerimizi bir defa daha anıyor, ruhlarının yüce Allah katında şefaat bulmasını diliyorum. Milletimizin ebediyen var olmasını müjdeleyen ecdadımızın aziz hatırasını saygıyla yad ediyor, bize bıraktıkları vatan toprağını kutsal bir emanet olarak muhafaza etmenin gayretinden bir an olsun vazgeçmeme şuurunu sizlerle paylaşıyorum. Ecdad gibi Hz. Peygambere komşu olmak dileğiyle.’’ Bu şekilde bir basın açıklaması yapan NESLİHAN UZUN bu mesajıyla tarihe olan bağlılığına ve ecdadımıza olan hürmetine vurgu yaparak 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’ne dair önemli açıklamalarda bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.