MHP'nin İzmir Aliağa Belediye Başkan Adayı Serkan Acar Oldu! Serkan Acar Kimdir?

MHP'nin İzmir Aliağa Belediye Başkan Adayı Serkan Acar Oldu! Serkan Acar Kimdir?

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı kapsamında İzmir Aliağa Belediye Başkan Adayı, MHP'li Serkan Acar oldu. Aliağa Belediye Başkan Adayı Serkan Acar kimdir, nerelidir?

2019 Yerel Seçimlerinde İzmir Aliağa Belediye Başkan Adayı Cumhur İttifakı doğrultusunda MHP'li Serkan Acar oldu. Aliağa Belediye Başkan Aday Serkan Acar kimdir, nerelidir?

SERKAN ACAR KİMDİR?

Serkan Acar, 1976 yılında İzmir'in Karşıyaka ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretimini Piyale İlkokulu'nda, ortaöğrenimini ise Bayraklı Ortaokulu'nda tamamlayan Acar, lise eğitimi sonrasında üniversite sınavlarında Türkiye sıralamasına girdi ve 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni tercih etti.

ÇEVRE BAKANLIĞI İLE ORTAK PROJELERİ TÜRKİYE'DE İLK OLDU

Çeşitli hukuk bürolarında çalıştıktan sonra kendi hukuk bürosunu açtı ve atık kabloların geri kazandırılması konusunda uluslararası düzeyde çalışmalar yapan Acar, Çevre Bakanlığı ile projeler yaparak, Türkiye'de ilk defa bu konuda lisans yapan kişi oldu.

2007 YILINDA ÇEVRECİLİK ÖDÜLÜ ALDI

2007 yılında Ege Bölgesi Sanayiciler Odası tarafından çevre sağlığına verdikleri katkıdan dolayı "Çevre Ödülü "ne layık görülen Acar, bu konuyla ilgili yurt dışında da çalışmalarına devam etti ve tesisler kurdu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.