MUHALİFLER SAFINA GEÇEN O VEKİLE MELMEKETİNDEN TOKAT GİBİ CEVAP

MUHALİFLER SAFINA GEÇEN O VEKİLE MELMEKETİNDEN TOKAT GİBİ CEVAP

MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın, Isparta Belediye Başkanı Y.Ziya Günaydın ve Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz 19 haziran2ı tanımıyoruz.

MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın, Isparta Belediye Başkanı Y.Ziya Günaydın ve Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz Isparta Milletvekili Nuri Okutanın 16 Haziran günü TBMM de düzenlediği bir basın toplantısı ile MHP Genel Merkezinin “19 Hazirandaki tüzük kurultayını tanımıyoruz.

MHP nin Kurultayı 10 Temmuz 2016 tarihinde yapılacaktır” kararına rağmen 19 Haziranda yapılacak olan tüzük kurultayına katılacağını belirtmesi üzerine ortak yazılı basın açıklaması yaptı.

Açıklama şu şekilde:

“Milliyetçi Hareket Partisinden 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde Isparta Milletvekili seçilen Sayın Nuri Okutan 16 Haziran 2016 tarihinde bir basın toplantısı yaparak “Taban ve millet iradesine karşı siyaset yapılamaz.

Tabanımızın ve milletimizin koyduğu iradeye uyuyorum ve 19 Haziran 2016 daki kurultaya katılıyorum” açıklamasını yapmıştır. Bu açıklama MHP il Teşkilatına danışılarak yapılan bir açıklama değil tamamen il teşkilatı bilgisi dışında kendi öz iradesi ile yapmış olduğu bir açıklamadır.

Genel merkezimizin almış olduğu karara uymayacağını açıklaması İl Başkanı, İl Yönetimi, Belediye Başkanı ve Isparta Ülkü Ocakları Başkanı olarak bizim ve teşkilatımızın bilgisi dışında gelişen bu olay kabul edilir bir durum değildir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum