Sertan Duran Adaylığını Açıkladı

Sertan Duran Adaylığını Açıkladı

ADANA'da 21 Mayıs'ta Adnan Menderes Spor Salonu'nda gerçekleştirecek Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Kongresi'nde, partinin Çukurova İlçe Başkanı Sertan Duran il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin 'tek listeyle seçime gidilmesi' önerisinin ardından aday olarak işaret ettiği Sertan Duran, MHP İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısındada adaylığını duyurdu. İl yöneticileri, partililer ve MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı'nın da destek verdiği Sertan Duran, kendisini bu göreve layık gören herkese teşekkür etti. Biz taliman ve emirleri birtek Liderimiz Devlet Bahçeli'den alırız" diyen Duran, MHP bayrağını daha yukarılara taşımak için yola çıktıklarını söyledi. 

21 Mayıs 2017 Pazar günü yapılacak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Kongresi'nde, MHP Genel Merkezi'nin talimatı ve ilçe başkanlıklarının tam desteğiyle aday olan ve tek listeyle yapılacak il kongresi öncesi basın açıklaması yapan Sertan Duran, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin emrinde olduğunu ve O'nun talimatlarını yerine getirmekten onur duyacağını söyledi.

 MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı'nın da katıldığı kalabalık bir topluluğa hitap eden Duran, açıklamasında şunları söyledi:

"Öncelikle bugün Samsuna çıkarak özgürlük ateşini yakan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve Minnetle anıyorum. Tüm Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Huzurlarınızda Genel Başkanımız Liderimiz ve Her zaman emrinde olmaktan gurur duyduğum Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla pazar günü yapılacak MHP Adana İl Kongresinde İl Başkan adayı olarak konuşmaktayım. Bu konuşma sadece şahsım adına yapılmış bir konuşma değildir. Bu konuşma davamıza sadakatle bağlı tüm dava arkadaşlarım adına yapılmış bir konuşmadır. Bu konuşma gelenekten geleceğe yürüme azmimizde sakladığımız ve hepimizin içerisinde saklı olan bir duygu imparatorluğu içinde yapılmaktadır. Taşıdığımız duygular içerisinde Büyük Turan Coğrafyası ve O muhteşem coğrafyada bulunan milli, manevi ve ahlaki değerleri Ruhuna Saklamış biri olarak huzurlarınızdayım.

DEVLET BAHÇELİNİN MEMLEKETİNDEYİM

Huzurlarınızda sadece bir İl Başkan Adayı olarak değil büyük Türk dünyasının han çadırında bilgeler huzurunda sınav veren bir çeri duygusundayım.

Han Çadırındayım çünkü ülkücü hareketin ve Türk dünyasının lideri Türkmen Beyimiz Devlet Bahçelinin memleketindeyim.

Dedem Korkut bilgeliğinde olan siz değerli dava arkadaşlarımın karşısında büyük bir sınavda da olduğumun bilincindeyim. Bu sınavın sadece siyasi bir sınav olmadığının da farkındayım. Bu sınav aynı zamanda kardeşlik sınavıdır, erdemlik sınavıdır, Ülkücülük ve Ülküdaşlık sınavıdır. Aziz ve muhterem Ülküdaşlarım! Biz bu sınava hazırız. Kimliğimizi kazandığımız Ülkü Ocakları, milli kültürden ve gelenekten geldiğimiz baba ocağı her caddesi, her sokağı bir mektep olan kültür ve medeniyet şehri olan Adana yıllardır bizleri bu sınava hazırlamıştır! 

BESMELE İLE HUZURLARINIZDAYIZ

Sizler gibi hepimiz gibi biz hazırız. Besmele ile huzurlarınızdayız. Bu kutlu yolda gücümüzü aldığımız şeyler de çizgimizi belirleyen unsurlarda bellidir.  

Yolumuz ilimde ve cesarette Hz. Ali'nin yoludur, yolumuz edepte Hz. Osman'ın izinde girmektir, Yolumuz Hz. Ömer'den örnek almaktır, yolumuz Sadakatte Hz. Ebubekirle yarışmaktır. Bizim yolumuz Orhun Anıtlarındaki yazıtları, 9 ışık olarak gönüllerimize boncuk boncuk işleyen Başbuğum Alparslan Türkeş'in yoludur. Yolumuzu aydınlatan isimler Dündar Taşer'ler'dir Dursun Önkuzular'dır, Gün Sazaklar'dır. Yolumuzu Aydınlatan isim Camii harabelerine cuma namazı kılan bin yıllık kardeşliğimiz içinde Diyarbakır'da, Çanakkale'de, Samsunda haykıran Adam gibi Adam Liderimiz Devlet Bahçeli'nin yoludur. Aziz Ülküdaşlarım, kıymetli dava arkadaşlarım. Her ülküdaşıma aynı mesafede, Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in izinde, Liderimiz Devlet Bahçeli'nin emrinde ve huzurlarınızda söz veriyorum; emri sadece Liderim Devlet Bahçeli'den alacağım. Adana'ya, Adanalı'ya, Yüce Türk Milletine bir Ülkücü tavır ve adapla hizmet vereceğim. Her biri Nene Hatun misali kadınlarımızla; Kürşat gibi kahraman gençlerimizle,

Bilge Kağan Misali Ak Sakallılarımızla, hep birlikte geçmişi ve geleceği kucaklayarak yine şairin dediği gibi; 

Analarım Tungu er efsanesini,

Duyalım geçmişin Erkek sesini,

Yine Göktürk olalım, el kuralım, birlik olalım.

Ne Mutlu Türküm Diyene!"

MUHARREM VARLI: LİDERİMİZİN TALİMATI EN İYİ SONUCU VERECEKTİR 

MHP MKY Üyesi ve Adana Milletvekili Muharrem Varlı da, 21 Mayıs 2017 Pazar günü yapılacak MHP Adana İl Kongresi öncesinde, Genel Merkez'in talimatıyla Sertan Duran'ın, il başkanlığı için tek aday olduğunu açıklayarak, kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Varlı, "MHP Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey"in talimatları doğrultusunda, partimize en iyi şekilde hizmet vereceğine inandığımız Sertan Duran kardeşimizin adaylığında, tek listeyle Adana İl Kongresi yapılacaktır.  Camiamıza ve Adanamıza hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.