Talimat Aldım; Üç Hilali Amasya'nın kalesine Dikeceğiz

Talimat Aldım; Üç Hilali Amasya'nın kalesine Dikeceğiz

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, Cumhur İttifakı'na sonuna kadarbağlı olduklarını bu konuda en ufak bir taviz söz konusu dolmadığını, seçimlere kendi partileriyle gireceklerini söyledi.

"Biz Cumhur İttifakı'na sonuna kadar bağlıyız bu konuda en ufak bir tavizimiz söz konusu değildir. Amasya'da seçimlere kendi partimizle gireceğiz." ifadelerini kullanan MHP Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, Amasya'da bir ittifak söz konusu olmadığını olursa MHP çatısı altında olabileceğini belirtti.

MHP Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı: parti binasında düzenlediği basın toplantısında, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadri Durmaz'la konuştuğunu, Durmaz'ın kendisine Amasya'da bir ittifakın söz konusu olmadığını olursa MHP çatısı altına olacağını ifade ettiğini söyledi. 

Son günlerde adaylıktan çekileceği konusunda asılsız iddiaların ortaya atıldığını ifade eden Sarı, şunları kaydetti:

Cumhur İttifakı'na sonuna kadar bağlıyız

"Biraz önce bizim Cumhur İttifakı'ndan sorumlu ve belediyelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sadri Durmaz Bey aramıştır. Aynen ifadesi şu şekildedir, 'Sayın Sarı, bizim orada henüz bir birleşmemiz söz konusu dahi değildir. Eğer bir birleşme söz konusu olacaksa  o da Milliyetçi Hareket Partisi'nin altında olur. Onun için de yolunuz açıktır, hedefiniz de bellidir, rota ve istikamet size verilmiştir, inşallah sizin hedefiniz Üç Hilali Amasya'nın kalesine dikmektir.' talimatını aldım. Biz Cumhur İttifakı'na sonuna kadar bağlıyız bu konuda en ufak bir tavizimiz söz konusu değildir. Amasya'da seçimlere kendi partimizle gireceğiz."

Mehmet Sarı Kimdir?

1961 Yılında Amasya’da doğan Mehmet Sarı, İlk, orta öğrenimini ve liseyi Amasya’da tamamladı. İhlas Holding bünyesinde çalışma hayatına başlayan Mehmet SarıTürkiye Gazetesi’nde çeşitli kademelerde idarecilik yapan Sarı, TGRT’nin kuruluşunda görev aldı ve ardından İhlas Gıda’da yöneticilik görevinde bulundu. 2002 yılında emekli olduktan sonra, kendi şirketini kurarak çalışma hayatını devam eden Sarı, Halen, turizm ve inşaat sektörleri olmak üzere faaliyet gösteren MS Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. Çalışma hayatına atılmasından ötürü ara verdiği eğitim hayatına devam eden Mehmet Sarı, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. İstanbul/Bahçeşehir Üniversitesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. 2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde MHP Amasya Milletvekili Adayı olan Mehmet Sarı 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere Amasya Belediye Başkan Adayı oldu. Sarı, evli, üç çocuk ve iki torun sahibidir. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum