Vahim gidişe derhal son verilmelidir

Vahim gidişe derhal son verilmelidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkan Yardımcısı Ayhan Cengiz Türkiye gündemini meşgul eden konularla ilgili açıklama yaptı.Son gelişmelerin...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkan Yardımcısı Ayhan Cengiz Türkiye gündemini meşgul eden konularla ilgili açıklama yaptı.

Son gelişmelerin her zamanki endişelerini biraz daha artırdığını belirten Cengiz, "İktidarın yanlışları, duyarsızlığı hatalı politikaları bazen ihanete varan uygulamaları çok ama çok kritik bir dönemece doğru gittiğimizi apaçık göstermektedir" dedi. "Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, adeta bir sadrazam görüntüsü veren Başbakan ve diğer hükümet yetkilileri gelişen her olumsuz hadisenin dinamiğine 2 P'yi (paralel ve provokasyon) yerleştirerek sorumluluklarını bir yerlere yıkmayı adet edindiğini" belirten Cengiz; "Bunun adı olsa olsa gayri nizami siyasettir. Eli silahlı kişi veya guruplar değişik yerlerde apaçık sokak çatışmaları yaparken, yollar kesilirken, vergi toplanırken, yetkililerin vazifesi; hep lafta kalan kamu düzenin sağlamak ardından da; ister dik ister yatay veyahut paralel olsun failaleri bulup adalete teslim etmek olmalıdır. İktidar ve yandaşlarının bu gayri nizami siyasetten bir an önce vazgeçip vahim gidişe derhal son vermelidirler" dedi. Üniversitelerde yaşanan olaylara da değinin Cengiz; "Üniversitelerimizde yaşan bazı olaylar tarafgir, vurdumduymaz belki de haince düşüncelerin bir sonucudur. Yetkililerin her türlü yasadışı faaliyet ve saldırganlığa göz yumup sağ duyu sahibi insanların sabrını zorlaması, onları bir nevi tahrik etmektir. Ne olduğu bilinmeyen çözümden hiç bir hal ve şartta taviz vermeyeceklerini söyleyenlerin artık bardağın taşmak üzere olduğunu görmelerini tavsiye ederken tüm vatandaşlarımıza da sabır ve itidal telkin ediyoruz" dedi.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.