Yer Adana MHP'de Bir İlk Seçim Ofisi Böyle Açıldı !

Yer Adana MHP'de Bir İlk Seçim Ofisi Böyle Açıldı !

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana milletvekili Adayı "Yörük Ali Paşa' lakaplı emekli tuğgeneral Ali Aydın seçim ofisi olarak şehir merkezine bir Yörük çadırı kurdurdu.

MHP Adana 5.sıra adayı olan Aydın, çalışmalarını bir süre önce kurulan Çadır ofisten yürütürken, Çadırın resmi açılışı bugün yapıldı. Merkez Sarıçam ilçesi Kozan yolu üzerinde bulunan ve kurulduğu günden bu yana hergün sayısı yaklaşık 2.500'e ulaşan misafirler Yörük adetlerine göre bu Çadırda ağırlanıyor.

Açılış programı Adana Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın konseri ile başladı. Çadırın önüdeki alanda toplanan vatandaşlar Mehter Takımının konseriyle coştu. 

11119553_822199957863636_685426843_n-002.jpg11160431_822199737863658_1697018848_n.jpg

Dualar eşliğinde kurban kesilmesinin ardından alanda toplananları selamlamak için platforma yönelen Yörük Ali Paşa yoğun ilgi sebebiyle kürsüye güçlükle ulaşabildi.

Açılışa MHP İl Başkanı Yusuf Baş, Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca ve diğer ilçe başkanları, İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, milletvekili adayları Neslihan Uzun, Ayla Emrahoğlu, Demet Çardak, Burak Yeğenoğlu, İsa Ayanoğlu, Mehmet Ali Aslan, teşkilat üyeleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda (yaklaşık 5.000 kişi) vatandaş katıldı.

yoruk-ali-pasa-1.jpg

Alanda bulunan adayların tek tek platforma davet edilmelerinin ardından ilçe ve il başkanı ile diğer adayların konuşmasının ardında Yörük Ali Paşa vatandaşlara hitap etti.

MHP Adana Milletvekili Adayı Ali Aydın kısaca kendini tanıtarak neden aday olduğunu açıkladı. Aydın, bir yörük çadırında doğduğunu, kahraman Türk ordusunun bir subayı olarak 36 yıl Ülkeye hizmet ettğini bu sürede 19 tayin gördüğünıü ve 5 defa şark hizmeti yaptığını söyledi.

yoruk-ali-pasa-3.jpg

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Toroslarda, bir tek Yörük çadırında duman tütüyorsa, biliniz ki hiçbir kuvvet bizi yenemez.' sözünü hatırlatan Aydın, "Ne o tarihte düşmana yenildik ne de bundan sonra yenileceğiz, artık şehit cenazesi gelmiyor diyerek çözüm süreci denen yanlış ve ayıplarını örtmeye çalışıyorlar. Evet şehit cenazesi gelmiyor, bunu biz de istemiyoruz ama bunun karşılığında ne veriyorsunuz" diye sordu.

Ülkemizin ve Adana'mızın en önemli problemlerinden birisinin de işsizlik olduğunu dile getiren Aydın, "Ulu Atamız Bilge Kağan yüzyıllar öncesinden 'Açları doyurdum, çıplakları giydirdim. Yoksul milleti zengin kıldım.' demek suretiyle bizlere yol göstermiştir. Bugün işsizlik sonucu fukaralaşan vatandaşlarımız için istihdam yolu açarak onların iş ve aş bulmalarını sağlayacak projelerimiz vardır, inşallah Milliyetçi Hareket Partisini iktidara getirdiğinizde bu projelerimizi hayata geçireceğiz." dedi.

"Dün subayken nasıl ki her hemşehrim bana ulaştıysa milletvekili seçildiğimde de hepiniz her zaman bana ulaşabileceksiniz. Telefon numaram değişmeyecek." diyen Yörük Ali Paşa, Milletvekilliğine değil, Milletin vekilliğine aday olduğunu ifade ederek konuşmasını tamamladı.

Daha sonda misafirlerle beraber kurdele kesilerek açılışı yapılan Yörük çadırında vatandaşlarla sohbet edildi.

yoruk-ali-pasa-4.jpg

YÖRÜK ALİ PAŞA KİMDİR? 

1958 yılında Adana Karaisalı Sadıkali köyünde doğan Ali Aydın, 1976 yılında Adana Borsa Lisesinden, 1980 yılında Kara Harp Okulundan mezun oldu.

Jandarma subayı olarak yurdun birçok yerinde görev yaptı 1992 yılında Kara Harp Akademisini bitirerek Kurmay Yüzbaşı oldu. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra 2005 yılında general oldu. Tuğgeneral olarak Bilecik Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı ile Kayseri ve Kastamonu Jandarma Bölge Komutanlığı görevlerinde bulundu.

2011 yılı Şubat ayında çağın iftirası Balyoz Davasında görevi başında iken tutuklandı.

2012 yılı Yüksek Askeri Şurasında tutuklu olması sebebiyle emekli edildi.

2014 yılında Yargıtay'ın beraat kararı ile Çağın İftirasından aklanmış oldu. Toplam 32 ay tutuklu ve hükümlü olarak cezaevinde kaldı.

Ali Aydın Ayşe hanım ile evli olup Oğuzhan ve Aslıhan adında iki çocuk babasıdır.

yoruk-ali-pasa-2-001.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
23 Yorum