Yusuf Baş’tan “Anneler Günü” mesajı…

Yusuf Baş’tan “Anneler Günü” mesajı…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Annelik kurumu insanlığın en değerli hazinesidir. Bu hazinenin yerine konacak başka bir servet henüz keşfedilmemiştir.” dedi.

GÖZ KAMAŞTIRAN MUHTEŞEM BİR MAKAM

Yusuf Baş, Anneler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda, “Bilinir ki analık, özdeşi ve dengi olmayan en kutsal müessesedir. Annelik kurumu insanlığın en değerli hazinesidir. Bu hazinenin yerine konacak başka bir servet henüz keşfedilmemiştir. Bu bakımdan annelerin yeri ve önemi, tüm insanlık aleminde kıymetlidir, eşsizdir. Türk milletinde ise annelik göz kamaştıran muhteşem bir makamdır.” ifadesini kullandı.

İNSANLIĞIN HEM YARISI HEM ANASI

Baş, şöyle devam etti:

“Kuşkusuz en güzel tanımı ve değeri Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ifade etmiş ve ‘Cennet anaların ayaklarının altındadır’ sözünü  kıyamete kadar insanlık tarihine kazımıştır. Onlar bir bakıma insanlığın yarısı iken, diğer bir bakımdan ise anasıdırlar. Onlar sevginin, şefkatin, cefanın, fedakârlığın, merhametin en seçkin temsilcileridirler. Evladını doğuran, besleyen, büyüten; sonra da vatanımızın, milletimizin, dinimizin, devletimizin bekası için toprağa veren de yine onlardır.”

HZ. AMİNE VE ZÜBEYDE HANIM'I UNUTMADI

“Bu bakımdan annelerimiz için ne yapsak azdır, ne söylesek yetersiz kalır” diyen MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, mesajını şu ifadelerle bitirdi:

“Annelerimiz ile geçen her anı fırsat bilmek, her fırsatta sevmek lazım gelir. Sadece kendi annelerimizi değil, ‘ana’ kimliği taşıyan herkesi sevmenin ve saygı göstermenin insani, vicdani bir görev olduğu kanaatindeyim. Bu duygu ve düşüncelerle, İnsanlığın Efendisi’ni doğuran Hz. Amine Validemiz başta olmak üzere, Türk Milleti için Mustafa Kemal Atatürk'ü yetiştiren Zübeyde Hanım Validemizi, ebediyete intikal etmiş tüm annelerimizi rahmetle anıyor, yine başta mübarek şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en kalbi duygularla kutluyor, ayrı ayrı selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.