MHP'den FETÖ’nün siyasi ayağı açıklaması

MHP'den FETÖ’nün siyasi ayağı açıklaması

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Kula ve Salihli İlçelerini ziyaret ederek, istişare ve incelemelerde bulundu.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP Kula İlçe Başkanlığı’nda yönetici ve partililerle istişare toplantısı yaptıktan sonra Kula Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye hizmetleri hakkında bilgi aldı. İki ziyaretten sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan akçay, FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarıyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞININ TESPİT EDİLMESİ GEREKİR

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ”Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, FETÖ’nün siyasi ayağının tespit ve deşifre edilerek yargıya getirilmesi hususunda önemli uyarılarda bulundu. En son bu yapının kimlerden oluştuğu, mutlaka sivil ve siyasi ayağının da bulunması gerektiğini söyledi. Eğer bu hain darbeciler başarılı olsalardı kimi cumhurbaşkanı, kimi başbakan yapacaklardı, kimler bakan olacaktı? Elbette bu hain darbeciler bunu da planlamış olmalılar. Aklın mantığın gereği de odur. Kaldı ki, o darbe girişiminden evvel meydanlarda 15 Temmuz’dan sonra ‘ben başbakan olacağım’ diyen siyasileri de gördük.” dedi.

KOMİSYONA HAVALE ETTİRİLİP SÜMEN ALTI EDİLMEK İSTENİYOR

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ”Bu süreçte TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu kuruldu. Grubu bulunan siyasi partilerle çalışmalar yapıldı. Ancak ortada bir rapor bulunmamaktadır. Geçmişte 12 Eylül Darbesini Araştırma Komisyonu kuruldu. Şimdi CHP, MHP’nin yaptığı gibi bu konuda savcılara, devletin kurumlarına çağrıda bulunacağına, ‘Efendim, biz bir önerge verelim, bütün partilerde komisyon kurulsun.’ diyor. Zannederim CHP bu meseleyi komisyona havale ederek sümen altına sürmek istiyor.” dedi.

CHP’DEKİ FETÖCÜLER İÇİN KENDİSİNİ UYARANLARA CHP SES ÇIKARMIYOR

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ”Eski CHP’liler ve CHP’nin yöneticiliğini yapmış çok sayıda kişi, partiye yönelik çok önemli ve ciddi somut suçlamaları var. Eski yöneticilerinden Yılmaz Ateş, ‘MHP ve Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum. Bu iki güzide kurum FETÖ’ye teslim olmadı.’ dedi. Ancak CHP’nin FETÖ’ye teslim olduğunu ifade etti ve iki gün sonra partiden attılar. Onun dışında çok sayıda kişi, FETÖ’nün CHP’yi ele geçirdiğini ifade etti. Sayın Kılıçdaroğlu’nun pek çok danışmanı FETÖ’den içeri alındı. Hele birisi var ki, o kripto imamlarla 26 bin kez telefonla görüşme yapmış. Akıl alır gibi değil. Onun dışında en son Urla belediye başkanları FETÖ’den tutuklandı. Tutuklanan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz’un babası, seçimlerden önce Kılıçdaroğlu’na oğlunun FETÖ’cü olduğunu söylediğini ancak uyarının dikkate alınmayıp aday yapıldığını öne sürdü.” dedi.

PARTİYE FETÖCÜLER SIZDI DİYEN CHP’LİLERİN İDDİALARI ARAŞTIRILSIN

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ”CHP’liler de FETÖ’nün CHP’ye nüfuz ettiğini, hücrelerine kadar sindiğini ve ele geçirdiğini iddia edecek kadar vahim birtakım iddialarda bulunuyorlar. Buna karşı CHP Genel Başkanı ve yönetiminin sessiz kaldığını, bunu geçiştirmeye çalıştığını görüyoruz. Bunlar yenilir yutulur iddialar değil. Kesinlikle kendi parti yetkili kurulları tarafından ele alınıp araştırılması gereken ve kamuoyunun da aydınlatılması gereken hususlar. Sayın Kılıçdaroğlu’nun FETÖ söylemlerine, kurumlarına, şirketlerine sahip çıktığını biliyoruz. CHP ve yöneticilerinin meydanlarda FETÖ’cüleri anons edip alkışlatmaları söz konusu oldu. FETÖ’nün gazetelerine gidip destek açıklamaları söz konusu oldu. CHP, FETÖ ile mücadeleye hep karşı çıktı. FETÖ ile mücadele için getirilen bütün düzenlemelere karşı çıktılar. Peki bu FETÖ’cülük değildir de nedir? FETÖ’cülüğü nasıl tarif edeceksin, siyasi ayağını? Siyasi ayak böyle tarif edilir. FETÖ’ye politikalarınla, tutumunla, söylemlerinle hizmet ediyorsan bu FETÖ’nün siyasi ayağıdır. FETÖ’nün bir siyasi ayağı bugün CHP’de faaliyet halindedir.” dedi.

AKÇAY’IN SALİHLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı makamında ziyaret ederek, Salihli’nin yeni dönem projeleri ve hizmetleri hakkında bilgi aldıktan sonra yaptığı açıklamada, ”Zeki Başkanım, ilk döneminde Salihli’ye güzel hizmetler kazandırdı ve bunun en yakın tanığı benim. MHP olarak yeni dönemde yapacağınız tüm hizmetlerin el birliği ve gönül birliğiyle destekçisi ve takipçisi olacağız. Salihlili hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunar sizlere çalışmalarınızda başarılar dilerim.” dedi.

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, MHP Salihli İlçe Başkanı Mehmet Akın ve Ülkü Ocakları Başkanı Musa Şentürk’ün de katıldığı ziyaret proğramıyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Ziyaretten onur duydu. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da Grup Başkanvekilimizi ziyaret ederek yeni projelerimizi anlattık. Projelerimize her zaman destek olan MHP Grup Başkanvekilimiz ve Manisa Milletvekilimiz Sayın Erkan Akçay’a tüm hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.