MHP'den Flaş FETÖ’nün Siyasi Ayağı Açıklaması

MHP'den Flaş FETÖ’nün Siyasi Ayağı Açıklaması

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, FETÖ’nün siyasi ayağı meselesinin komisyona havale edilerek sümen altına alınmamasını istedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, mevkidaşı MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül ile birlikte TBMM’de bulunan Parlamento Muhabirleri Derneği’ni ziyaret ederek, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladıktan sonra yaptığı açıklamada, ”Sayın Genel Başkanımız FETÖ’nün siyasi ayağıyla mücadele konusunda adım atılması, ilerlemenin sağlanması gerektiğini ifade etti, ses hemen CHP’den geldi” dedi.

CHP FETÖ MESELESİNİ KOMİSYONA HAVALE EDEREK SÜMENALTI MI YAPMAK İSTİYOR?

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ”CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın TBMM’de araştırma komisyon kurulmasına dair bir teklifi var. Bu, bizim açımızdan çok komik bir öneri ve teklif. Biliyorsunuz, 15 Temmuz 2016’dan sonra TBMM’de bu konuyu araştırmak için komisyon kuruldu. TBMM’de grubu bulunan siyasi partiler bu komisyona katıldı. Ancak ortada rapor yok. Acaba CHP, FETÖ’nün siyasi ayağı meselesini komisyona havale ederek sümen altına mı atmak istiyor, meseleyi polemik içinde boğdurup mundar etmek mi istiyor?” diye sordu.

CHP ÖNCE KENDİ İÇİNDE FETÖ KOMİSYONU KURSUN

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ”CHP önce kendi içinde FETÖ komisyonu kurarak başlasın bu işe. Çünkü CHP’li bazı eski yöneticiler, milletvekillerinin, bu konuda CHP yönetimine ve Genel Başkanına yönelik ciddi ithamları oldu. Mesela eski milletvekilleri Yılmaz Ateş, Yıldıray Sapan’ın açıklamaları oldu. Urla belediye başkanları FETÖ’den tutuklandı. Yılmaz Ateş’i CHP’den ihraç eden CHP yönetimi acaba Urla belediye başkanı için ne yaptı? CHP önce kendine bir baksın. Bu konuda tutarlı politikalar izlesin. 15 Temmuz ‘tiyatro, komplo’ diyenlerin, ‘asıl darbe 20 Temmuz’daki OHAL ilanı’ diyenlerin, mitinglerde FETÖ’cüleri alkışlatanların, FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili ciddi tutum ve anlayışının olduğunu düşünmek abesle iştigal olur.” dedi.

MHP ÇOK ÖNCE TEDBİR ALDIĞINDAN FETÖ MHP’YE SIZAMAZ

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, AK Partili Numan Kurtulmuş’un bilgi ve belgesi olanın savcılığa başvursun açıklamasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, ”Devletin gerekli istihbaratı var. Güvenlik ve yargı birimleri bu konuda adım atması gerekir. Burada şikayete bağlı bir suç söz konusu değildir. Biz FETÖ’nün siyasi ayağı meselesini 15 Temmuz’dan sonra gündemine almış bir parti değiliz. MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 15 Temmuz’dan çok daha uzun yıllar önce sadece FETÖ değil hiçbir informel ve illegal yapının partiye sızmaması için gereken tedbiri aldı. Bu konuda açıklamalar yapıldı. Bu konuya baştan beri gereken hassasiyet gösterildiği için bu tür yapıların MHP içinde hayat bulması mümkün değildir. ” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.