MHP’den Kaymakamların Arıcılara Yaptığı Eziyetin Durdurulması Çağrısı

MHP’den Kaymakamların Arıcılara Yaptığı Eziyetin Durdurulması Çağrısı

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Kaymakamların arıcılara yaptığı eziyetin durdurulmasını ve sahte bal üretiminin yasaklanmasını istedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TBMM’de Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanun Teklifi üzerinde yaptığı konuşmada, arıcıların içinde bulunduğu durumu gündeme getirerek, göçebe hayatı yaşayan arıcılara baskı yapan Kaymakamların bölgeleri terk ettirmeye çalıştığını, Kaymakamların arıcılara yaptığı eziyetlerin son bulması gerektiğini, zor durumda olan arıcılara destek olmak ve gıda güvenliğimizi sağlamak için sahte bal üretiminin ve satışının durdurulması gerektiğini söyledi.

KAYMAKAMLAR ARICILARA YAPTIĞI EZİYETLERE SON VERMELİDİR

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ”Türkiye, sahte bal üretimiyle, bal şurubuyla arıcılarımızın emeğinin, hakkının, alın terinin çalındığı bir dönemi yaşıyor. Âdeta adres teslimi bal üretiliyor. Buna “Dur!” denilmesi gerekir, kaçak gelen bala son verilmesi gerekir. Arıcılarımızın desteklenmesi gerekir, zirai kredilerin ertelenmesi gerekir. Arıcılarımız, özellikle “göçer” olarak ifade ettiğimiz arıcılarımız, gittiği bölgelerde büyük sıkıntılar yaşıyor. Kaymakamlar, arıcılarımıza eziyet yaşatıyor; bulundukları yerleri terk etmelerini istiyor, zor uyguluyor, baskı uyguluyor. Arıcılar, Türkiye’de tarımda en önemli görevi icra eden insanlarımız olarak bunu hak etmiyor.” dedi.

SAHTE BAL ÜRETİMİNİ VE SATIŞINI DURDURALIM

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ”Dolayısıyla Gıda Güvenliği Kanun Teklifi görüşülürken ben tekrar ifade ediyorum: Sahte balı durduralım, bal şurubunu durduralım. “Eldeki stoklar satılsın -diye bekleyerek- ondan sonra mücadele edeceğiz.” anlayışı doğru bir anlayış değildir. Derhâl sahte bala “Dur!” denilmelidir, bal şurubuna “Dur!” denilmelidir, arıcımıza destek verilmelidir. Arıcımız, Türkiye Büyük Millet Meclisinden bizim ses olarak Tarım Bakanlığına bunu ulaştırmamızı bekliyor. İnşallah, sesimiz ulaşmıştır diyor, hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.